• pt.. lip 1st, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Czy można myć samochód przed domem?

ByRedakcja

lis 23, 2020

Wiadomo, że na drogach panują różne warunki atmosferyczne.

Jest to Zupełnie normalne, że od czasu do czasu nasz samochód się ubrudzi. Jednym przeszkadza to bardziej, a innym mniej. Jednakże, jeśli decydujemy się na umycie samochodu to warto jest robić to w prawidłowy sposób. Wiele osób decyduje się na takie mycie pod własnym domem, a chyba nie wszyscy są świadomi tego, że jest to po prostu niezgodne z prawem. Dlaczego?

Jeśli mycie to tylko na myjni

Wynika to z przepisów, które jasno mówią o tym, że posesja przy domu nie jest miejsce przeznaczonym do mycia samochodu. Dobrym pomysłem jest zatem wybranie się z naszym pojazdem na myjnię. Tutaj warto zaznaczyć to, iż wybór myjni automatycznej nie do końca jest dobry, gdyż częste korzystanie z niej może uszkodzić i zniszczyć lakier. Zdecydowanie lepszym wyborem może być myjnia ręczna.
Czy można myć samochód przed domem?

Produkty do mycia samochodu

Tam jednak mamy do dyspozycji najczęściej pianę i woski, a dla wielu z nas może być to po prostu za mało. Jeśli tak faktycznie jest to warto na taką myjnie zabrać ze sobą swoje własne preparaty i umyć nimi samochód. Pojawia się jednak problem, bo najczęściej nie wiemy, które preparaty kupić. Wybór na rynku jest tak duży, że podjęcie odpowiedniej decyzji jest utrudnione. Jednymi z bardziej polecanych są produkty przeznaczone do mycia samochodu w tym sklepie: ?https://detailingstore.pl/12-mycie-i-suszenie. Jeśli zakupimy właśnie te produkty to w zasadzie możemy mieć pewność, że mycie będzie skuteczne. Będąc na myjni najpierw należy dokładnie opukać wodą nasz samochód, a później użyć wybrane przez nas preparaty po czym dokładnie spłukać je z karoserii. Pamiętajmy o tym, że zdecydowanie odradza się takiego mycia podczas mrozu. Wówczas istnieje ryzyko, że woda na karoserii zamarznie. Praktycznie niemożliwe jest to, aby wyschła jeszcze zanim wyjedziemy z myjni, a co za tym idzie efekt całego zabiegu będzie raczej słaby i stracimy tylko czas.