• wt.. gru 6th, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Dieta wspomagająca ćwiczenia na budowę masy mięśniowej

ByRedakcja

wrz 20, 2021

Właściwa budowa masy mięśniowej powinna odbywać się za pomocą ćwiczeń, jednak nie możemy zapominać w tym przypadku od właściwej diecie.

Powinniśmy dostarczać do naszego organizmu wszystkich odpowiednich mikroskładników, warto także zwrócić uwagę iż będzie to dietę która uwzględniała spożycie większej ilości kalorii. Budowa masy mięśniowej będzie wymagała zastosowania diety uwzględniającej większą ilość białka i węglowodanów.

Dieta wspomagająca ćwiczenia na budowę masy mięśniowej

Co powinna zawierać dieta sportowca?

Oczywiście warto spożywać przed treningiem węglowodany złożone, po treningu powinniśmy uzupełniać białko. Z pewnością dzięki temu będziemy mogli ustabilizować poziom insuliny która sprawia iż ściany komórkowe przepuszczają składniki odżywcze, pomaga to w syntezie białka mięśniowego i uzupełnieniu glikogenu mięśniowego. Naturalnie należy opracować właściwy plan treningowy, w tym przypadku może pomóc nam dobrać go trener personalny który uwzględni nasze predyspozycje, nasze naszą kondycję. Wówczas będziemy mogli liczyć na to że nasza tkanka mięśniowa będzie rosła w szybkim tempie. Naturalnie możemy ćwiczyć z położeniem nacisku na tworzenie tkanki mięśniowej jak również na wytrzymałość czy też postawić na ćwiczenia związane z rzeźbą naszych mięśni. Naturalnie każdy z tych treningów będzie nieco inny, może to dotyczyć przykładowo powtórzeń czy też wagi sztangi.

Wiele osób które trenują zauważa iż najlepsze wyniki osiągamy podczas treningów 3 lub 4 razy w tygodniu, dzięki temu będziemy mieli także czas aby odpocząć, nasze mięśnie będą mogły się zregenerować. Dlatego też ważna jest odpowiednia dieta która pozwoli na dostarczenie wszystkich składników odżywczych. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę aby odżywiać się w sposób przemyślany, w tym przypadku warto spożywać większą ilość posiłków w ciągu dnia, wykorzystując także przekąski w postaci owoców czy też warzyw.

Z pewnością ćwiczenia na masę mięśniową powinny przewidywać budowę mięśni nóg, mięśni brzucha, bicepsów. Często będą to różnego rodzaju ćwiczenia ogólnorozwojowe, warto pamiętać o tym aby rozwijać wszystkie partie mięśni równomiernie tak aby wyglądały one symetrycznie, były podobnej wielkości.