• wt.. paź 3rd, 2023

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Dlaczego warto posiadać kartę flotową?

ByRedakcja

maj 10, 2022

Posiadanie własnej floty pojazdów i sprawne nią zarządzanie to zadanie wymagające sporej wiedzy, czasu, a także intuicji. Nic więc dziwnego, że właściciele większości firm poszukują rozwiązań mających ułatwiać to zadanie oraz optymalizować koszty ponoszone z tytułu utrzymania pojazdów służbowych. Dodatkowo stale rosnące ceny paliw stają się coraz większym obciążeniem budżetu firmy. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów może być karta paliwowa, ułatwiająca kontrolę nad całą flotą oraz przynosząca przedsiębiorstwu szereg korzyści. Przekonaj się, dlaczego warto posiadać kartę flotową.

Czym jest karta flotowa?

Karta flotowa to nic innego jak karta paliwowa, która przeznaczona jest dla flot pojazdów służbowych. Polską odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest karta marki Moyl, czyli lidera na rynku wdrażania innowacji, mających obniżać wydatki transportowo – motoryzacyjne klientów indywidualnych oraz firm. Karta ta pozwala na bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie pojazdów flotowych oraz inne usługi związane z eksploatacją tych aut. W zależności od marki, może to być przejazd autostradą, czy też skorzystanie z usług płatnego parkingu, czy myjni samochodowej. W celu uzyskania karty flotowej należy jedynie zadeklarować średnie miesięczne zużycie paliwa oraz wpisanie pojazdów do rejestru firmy. Warto również wspomnieć, że w celu zabezpieczenia finansów firmowych i ochrony przedsiębiorców przed kradzieżą, karta Moyl zabezpieczona jest unikalnym kodem PIN. Jedynie osoba znająca kombinację tych cyfr jest w stanie skorzystać z karty.

Zalety posiadania karty flotowej

Karta flotowa to prawdziwe ułatwienie dla wszystkich właścicieli małych i dużych flot pojazdów. Jej największą zaletą są, bez wątpienia zniżki na zakup paliwa. W obecnych czasach jest to ogromna pomoc dla przedsiębiorców, których finanse firmowe znacząco ucierpiały z powodu nieustannych podwyżek cen. W wyborze odpowiedniej karty paliwowej z pewnością pomocne będą strony typu ranking kart paliwowych, na których znajduje się wiele cennych informacji o najpopularniejszych propozycjach operatorów na rynku.

W przypadku karty paliwowej Moyl, wspomniane zniżki mogą wynosić od 12 gr/l do nawet 25 gr/l, w zależności od rodzaju tankowanego paliwa. Przy dużej liczbie aut to prawdziwa okazja i wsparcie budżetu firmy. Dodatkowo posiadacze tej karty mogą liczyć również na zniżki na zakup akcesoriów samochodowych, rzędu -20%.

Nie jest to, jednak jedyna zaleta karty flotowej Moyl. Dzięki połączeniu jej z intuicyjnym i prostym w obsłudze programem umożliwia ona również stałą kontrolę nad wydatkami oraz szybkie reagowanie na przeróżne sytuacje związane z pojazdami firmowymi. Każda transakcja wykonywana za pomocą karty Moyl zapisywana jest w systemie, dzięki czemu właściciel przedsiębiorstwa w każdej dowolnej chwili ma możliwość sprawdzenia, do jakich celów użytkowane są środki firmy. Dodatkowo kierowca może zostać zobligowany do każdorazowego podawania stanu licznika podczas tankowania. Daje to szansę na sprawowanie dokładnej kontroli, nie tylko nad środkami firmy, ale i użytkowaniem pojazdu. Pozwala to również bardzo szybko wyeliminować nadmierne zużycie paliwa oraz wykorzystywanie samochodu służbowego w celach prywatnych, co niestety jest coraz częstszą praktyką wśród pracowników różnych firm. Nie należy się oszukiwać, wielu pracowników wykorzystuje niewiedzę swoich przełożonych, tankując paliwo do kanistra lub baku własnego auta, a następnie płaci za nie środkami z firmowego konta. Posiadanie karty flotowej całkowicie eliminuje ten problem, dając przedsiębiorcy możliwość szybkiego wyłapywania takich oszustw.

Karta flotowa to również znaczące ułatwienie w zakresie procesów księgowych firmy oraz ograniczenie ilości drukowanych codziennie dokumentów. Wspomniany wcześniej program umożliwia tworzenie comiesięcznych faktur zbiorczych, bez konieczności każdorazowego pobierania faktury na stacji paliw. Takie udogodnienie znacząco usprawnia pracę księgowości oraz zwiększa przejrzystość dokumentów.

Karta flotowa Moyl to prawdziwa rewolucja w zarządzaniu firmą. To innowacyjne rozwiązanie pozwala nie tylko ograniczyć koszty eksploatacji pojazdów flotowych, ale i usprawnia pracę firmy, a nawet eliminuje możliwość oszustwa. Z tego powodu, ten innowacyjny środek płatniczy staje się coraz popularniejszy wśród małych i większych polskich przedsiębiorców.