• wtorek. wrz. 28th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Ile kosztuje obsługa księgowa polskich firm w Londynie?

ByRedakcja

wrz. 21, 2020

Kiedy korzystamy z usług polskich firm działających na terenie Polski, najczęściej spodziewamy się przystępnych cen. Gdy jednak decydujemy się na ofertę polskiej firmy, ale działającej za granicą, wydaje nam się, że poniesiemy z tego tytułu ogromne koszty. Okazuje się natomiast, że nie zawsze tak jest.

Ku zaskoczeniu wielu osób, obsługa księgowa biura księgowego działającego na terenie Londynu wcale nie jest kosztowna. Jest drożej niż w Polsce, bo i zarobki w Londynie są wyższe, jednak, być może właśnie dzięki temu tej różnicy w cenie się nie odczuwa. Teraz bez problemu można znaleźć biuro księgowe, które świadczy usługi między innymi we wspomnianym Londynie i czyni to w bardzo przystępnych cenach.

Cenami natomiast nikt nie powinien tak bardzo się kierować, ponieważ nie są najważniejsze. W Londynie podobnie jak w Polsce, biura księgowe rozliczają się za miesiąc pracy, czasem dodatkowo za wykonanie poszczególnych czynności na zlecenie klienta. Szczegóły dotyczące kosztów są jednak bardzo dobrze znane klientowi. Już na pierwszym spotkaniu podczas rozmowy przedstawiciel biura wycenia obsługę na podstawie zakresu prac, jakie będą do wykonania.

W każdym razie przy tamtejszych zarobkach nie ma najmniejszego powodu, aby czegokolwiek się obawiać i mieć powody do zmartwień dotyczących wspomnianych kosztów. O wstępną wycenę można poprosić nawet zdalnie. Wystarczy wybrać biuro i po prostu się z nim skontaktować.

Kiedyś polski księgowy w Londynie był rzadkością. Nie było łatwo znaleźć firmę, która koncentruje się głównie na obsłudze Polaków. Teraz takich biur jest bardzo dużo i na wyszczególnienie poszczególnych klientów mogą sobie pozwolić. To też dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy prowadząc własną działalność w Londynie, liczą na specjalne traktowanie. Jeśli nadal nie wiesz, którego księgowego wybrać, gdzie go szukać itd., zwróć uwagę na polski ksiegowy w Londynie. Dobry księgowy wyświadczy usługi na wysokim poziomie i pobierze za to rozsądną kwotę. Warto takiego właśnie poszukać.