• pon.. maj 27th, 2024

Jak zmniejszyć szkody wyrządzone przez grzyby?

ByRedakcja

wrz 13, 2022

Ochrona upraw za pomocą środków grzybobójczych z pewnością będzie wskazana w przypadku upraw, gdzie często pojawiają się grzyby, które możemy na początku zaobserwować na liściach czy łodygach.

W ten sposób będziemy chronić uprawy, doprowadzimy do zniszczenia lub też zahamowania rozrostu grzybów. Można wybrać fungicydy, które zaprawiają nasiona, zatem będzie to ochrona już od samego początku, oraz fungicydy stosowane po wykryciu grzybów na powierzchni roślin.

Jak zmniejszyć szkody wyrządzone przez grzyby?

Uniwersalny fungicyd Makler 250 SE

Możemy wybrać środki taki jak Makler 250 SE, jest to fungicyd przeznaczony do ochrony zbóż, takich jak pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień jary, rzepak ozimy oraz do ochrony buraków cukrowych. W przypadku zastosowań małoobszarowych dobrze sprawdzi się jako fungicyd stosowany w uprawach rzepaku jarego, cebuli, kapusty, selera, buraka, kalafiora oraz brokułów. Należy zwrócić uwagę na dawkowanie, które będzie zależne od rodzaju upraw, najczęściej stosuje się dawkę 1l na hektar. W tym przypadku będziemy zwracali także uwagę na maksymalną ilość zabiegów, najczęściej jest to jeden oprysk w sezonie lub też możemy powtórzyć oprysk w przypadku kapusty głowiastej.

Fungicyd Makler 250 SE, może poradzić sobie z takimi grzybami jak szara pleśń, mączniak prawdziwy, bielik krzyżowy, czerń krzyżowa, zgnilizna rzepaku oraz w przypadku wielu innych zagrożeń, które niosą ze sobą grzyby. Zadaniem fungicydów jest zatrzymanie rozwoju grzyba poprzez zaburzenie dostaw tlenu, jak również syntezy kwasów. W ten sposób przestaje pobierać składniki odżywcze z powierzchni liści oraz łodyg. Szybkie wykrycie rodzajów grzybów pomoże wybrać najbardziej skuteczny środek, dzięki czemu możemy uchronić plony. Fungicydy stosuje się także z innymi środkami ochrony roślin, takimi jak insektycydy oraz herbicydy selektywne.

W przypadku stosowania fungicydów należy zwrócić uwagę na wytyczne producenta, wiele informacji na temat stosowania fungicydu Makler 250 SE znajdziemy na stronie http://rolnictwo.dsoi.pl. W przypadku oprysków należy pamiętać o wybraniu sprzyjających warunków pogodowych, odpowiedniej temperatury, nie powinniśmy wykonywać oprysków podczas zbyt silnych wiatrów.

Related Post