• wt.. cze 6th, 2023

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Jeśli pozycjonujesz to czemu nie monitorujesz indeksacji linków w wyszukiwarce?

ByRedakcja

wrz 11, 2020

Zdarza się tak że osoby pozycjonujące strony na pytanie czy sprawdziły indeksacje linków powiedziały, że to nie jest potrzebne.

To niesamowite, bo właśnie od tego powinno się zaczynać swoja pracę. Dlaczego ma to takie znaczenie? Indeksowanie linków to podstawa i jeśli tego nie przeprowadzimy to nie będziemy w bazie danych. W tej bazie znajdują się miliardy stron, dlatego i my musimy tam być. Jeśli użytkownik zada pytanie wyszukiwarce to właśnie treść z naszej strony będzie brana pod uwagę o ile spełnia określone kryteria. Do tego wykorzystuje się roboty, które sprawdzają na bieżąco całą sieć. Można czekać aż nas odwiedzą albo można im w tym pomóc tworząc plik robots.txt. Jeśli chcemy sprawdzić, czy strona zastała zaindeksowana to google index checker nam w tym pomoże. Narzędzie pozwala na bardzo szybkie wprowadzenie linków do strony i podstron i wtedy można sprawdzać co się dzieje. Jeśli strony i to wszystkie są zindeksowane to wtedy wiemy, że można się brać za dalsze prace. Wtedy pozycjonowanie ma sens, bo jeśli strona nie byłaby zaindeksowana to nie ma szans na to, że nasza praca cokolwiek da.


Nie można bagatelizować indeksacji linków.

Te osoby, które mają w pozycjonowaniu stron internetowych doświadczenie jasno mówią, że wszystko się od tego zaczyna. Jeśli zgłasza się do nich klient to uruchamiają google indexing tool i sprawdzają co się dzieje. Bardzo często strona nie jest zindeksowana, dlatego trzeba to naprawić. Oznacza to więcej pracy i wyższe koszty, ale jeśli mają być efekty to innego wyjścia nie ma. Jeśli indeksacja nie będzie przeprowadzona to nawet najzdolniejszy człowiek od pozycjonowania nic tutaj nie zmieni na lepsze. Warto sprawdzić indeksacje, a jeśli strony tam nie ma w bazie to w internecie znajdziemy sposób na to w jaki sposób ją dodać. Wtedy będziemy bardzo dobrze przygotowani i można próbować zmieniać pozycję strony internetowej w wyszukiwarce. Pozycja strony internetowej jest bardzo ważna. To jak wysoko jesteśmy przekłada się na ilość osób, które będą naszą stronę odwiedzały.