• wtorek. wrz. 28th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Spóźnione Igrzyska Olimpijskie w Japonii

ByRedakcja

lipiec 15, 2021

Po zeszłorocznym przesunięciu z powodu koronawirusa, narastają emocje przed XXIX edycją nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, gdzie zmagania rozpoczną się rozpocznie się 23 lipca w Tokio w Japonii.

Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek, 23 lipca o godzinie 7.30 czasu wschodniego. Ponad 11 000 sportowców z 206 krajów będzie rywalizować tego lata w Japonii w 33 dyscyplinach sportowych, z których pięć po raz pierwszy pojawi się na igrzyskach olimpijskich. Będą to baseball/softball, karate, skateboarding, surfing i wspinaczka sportowa.

Spóźnione Igrzyska Olimpijskie w Japonii

Harmonogramy wydarzeń na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Igrzyska Olimpijskie 2020 zostały opóźnione przez pandemię w zeszłym roku dodatkowo także znacznie został przekroczony budżet imprezy. Japońscy eksperci medyczni od tygodni twierdzą, że brak widzów byłby ryzykowną opcją w obliczu powszechnych obaw społecznych, że napływ tysięcy sportowców i działaczy sportowych doprowadzi do nowej fali infekcji. Decyzja o zakazie kibicowania to ostatni cios dla fanów po rocznym odroczeniu z powodu pandemii. Pierwsze zawody lekkoatletyczne rozpoczną się w drugim tygodniu, począwszy od piątku 30 lipca. Bieg na 100 metrów kobiet odbędzie się 31 lipca, a 100 metrów mężczyzn 1 sierpnia. Maratony kobiet odbędą się 6 sierpnia, a mężczyzn 24 godziny później.

Warto śledzić kalendarz rozgrywek aby być na bieżąco przykładowo rozgrywki tenisa potrwają od 23 lipca do 1 sierpnia. Wszystkie finały odbędą się od 30 lipca do 1 sierpnia, będziemy mogli oglądać finały debla, finały kobiet, finały mężczyzn. Oczywiście rozgrywki będą odbywało się w stolicy Japonii Tokio, natomiast dodatkowo wiele z zawodów odbędzie się w różnych miastach Japonii, na różnych wyspach, dlatego powinniśmy śledzić grafik, sprawdzać gdzie w najbliższym czasie jak wystąpią polscy sportowcy.

Obecnie internet pozwala nam na sprawdzenie terminarza na żywo, będziemy zatem mogli sprawdzić kiedy odbywają się zawody z udziałem Polaków, warto oczywiście brać pod uwagę fakt iż będą one często rozgrywane rano, ze względu na zmianę czasu, dodatkowo także wiele zawodów będzie transmitowanych popołudniami. Z pewnością znajdziemy stronę gdzie będziemy mieli udostępnione wszystkie spotkania jakie odbędą się w tokio 2021 terminarz z pewnością pozwoli nam śledzić wszystkie mecze, rozgrywki zarówno fazy grupowej jak również finały.