• wtorek. wrz. 28th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Znaczenie noszenia butów roboczych w miejscu pracy

ByRedakcja

lipiec 24, 2021

Noszenie obuwia ochronnego to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa osobistego, jakiego możemy używać w miejscu pracy.

Budynki i tereny przemysłowe to niebezpieczne miejsca pracy, stwarzające duże ryzyko wypadków i urazów stóp. Urazy mogą wystąpić z wielu różnych powodów, takich jak upadek ciężkich przedmiotów na stopy, ostre gwoździe i inne przedmioty przebijające buty, nieostrożne korzystanie z ciężkiego sprzętu budowlanego i pojazdów, skręcenia i złamania spowodowane poślizgnięciami i upadkami, czy porażenie prądem elektrycznym.

Znaczenie noszenia butów roboczych w miejscu pracy

Buty base protection są odpowiednie do ochrony stóp przed zagrożeniami

Aby uniknąć i zmniejszyć ciężkość obrażeń stóp, ważne jest noszenie butów roboczych w miejscu pracy. Większość butów ochronnych noszonych przez pracowników w różnych środowiskach pracy jest wyposażona w takie funkcje, jak ochrona przed uderzeniami i antypoślizgowe podeszwy, stalowe noski dla zabezpieczenia palców i odpowiednie wyściełanie kostki. Cechy te zapewniają pracownikom doskonałą ochronę stóp, umożliwiając im wydajną pracę przykładowo na placu budowy. Urazy związane z wypadkami są jedną z głównych przyczyn nieobecności w pracy, dlatego tak ważne jest noszenie odpowiednich butów ochronnych.

Zgodnie z wymogami przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pracodawcy muszą zapewnić, że ich pracownicy noszą obuwie ochronne podczas pracy w miejscach, w których istnieje ryzyko urazów stóp. Dzięki butom roboczym pracownicy mogą chronić się przed potknięciami, poślizgnięciami, oparzeniami, przebiciami, a nawet przed porażeniem prądem. Ponieważ na rynku dostępna jest szeroka gama butów ochronnych, ważne jest, aby znaleźć takie obuwie, które pasuje do stanowiska pracy i wymogów bezpieczeństwa. Na przykład, buty ochronne elektryczne są najlepsze, gdy są wystawione na działanie maszyn wysokiego napięcia i elektryczności, podczas gdy buty ze stalowymi noskami są najlepszym wyborem dla pracowników budowlanych.

Wybierając base protection buty masz pewność, że twoje stopy są odpowiednio chronione przed wszelkimi zagrożeniami, które mogą się przytrafić w miejscu pracy takim jak plac budowy, kuchnia, magazyn czy hala fabryczna.