• wt.. paź 3rd, 2023

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Eleganckie balustrady całoszklane samonośne – nowoczesny wybór na balkon i taras

ByRedakcja

lip 18, 2020

Szklane balustrady bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko we wnętrzach. Coraz częściej wybierane są one również na zewnątrz. Świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami i powodują, że wyglądają elegancko, futurystycznie. Balustrady ze szkła mogą być również świetnym dopełnieniem balkonu i tarasu!

Balustrada na balkonie i na tarasie to niezbędny element wykończenia tych przestrzeni. Zapewniają bezpieczeństwo, ponieważ zabezpieczają przed upadkiem z wysokości. Przy doborze odpowiedniej balustrady warto więc pamiętać o jej celu, ale nie oznacza to wcale, że nie może być ona ozdobą budynku.

Balustrady szklane – piękne i bezpieczne

Doskonałym wyborem do nowoczesnych budynków są balustrady szklane, które powstają ze specjalnego szkła hartowanego. Dzięki procesowi hartowania szkło nabiera to dodatkowej odporności na czynniki zewnętrzne, a tym samym jest bezpieczniejsze w użytkowaniu.

Takie zachwycające balustrady mogą mieć różne konstrukcje. Gdy celem jest prosta, wręcz minimalistyczna balustrada, która składa się tylko ze szkła, w takim przypadku najlepszym wyborem są balustrady całoszklane samonośne.

Czym są balustrady całoszklane samonośne?

Pod tym terminem znajduje się specjalny rodzaj balustrad, który nie posiada słupków, a jedyne elementy montażowe znajdują się w dolnej części balustrady. Zwykle posiadają one formę profili, uchwytów albo okrągłych rotuli.

Ze względu na swój wygląd balustrady całoszklane samonośne nadają całej konstrukcji budynku większej lekkości i powodują, że uzyskuje ona futurystyczny wygląd. Dodatkowo, dzięki temu, że szkło przepuszcza światło, do wnętrz dostaje się go jeszcze więcej, więc znajdujące się przy balkonie pomieszczenia nie są nadmiernie zasłonięte masywną balustradą, na przykład metalową.

Wybierz fachowców i zamów balustrady całoszklane samonośne

Aby na domu zagościły efektowne balustrady całoszklane samonośne, warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się ich realizacją. To gwarancja zadowolenia!