• czw.. lut 29th, 2024

Nie radzisz sobie, z nieuczciwymi dłużnikami?

ByRedakcja

sty 7, 2023

Co zrobić, aby nie tyle zachęcić co wymusić na dłużnikach potrzebę spłaty swoich zobowiązań? Dlaczego wszelkie samodzielne działania, podejmowane w tym zakresie nie przynoszą zazwyczaj zamierzonego efektu? Bowiem ludzie w dużej mierze unikają spłaty, a nawet przeciągają jak najdłużej w czasie, licząc na to iż ktoś o niej zapomni lub całkowicie zrezygnuje z walki o swoje pieniądze.

Pewnie, że jeszcze na samym początku, próbujemy nie tylko zawrzeć ugodę, ale też uzyskać nakaz zapłaty, skorzystać z usług firm windykacyjnych, ale te jak wszyscy doskonale wiemy, nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Mogą wykonać jedyne jasno określone czynności, zmierzające do wysłania informacji, rozmowy telefonicznej czy prób ustalenia harmonogramu spłaty, także w formie ratalnej. Z tego też powodu, jedynym słusznym posunięciem jak wszyscy doskonale wiemy, pozostaje nic innego jak zgłoszenie się do komornika, czyli jego kancelarii i powierzeniu takiego zadania, komuś kto ma pewne uprawnienia. Jak najbardziej, rolą komornika pozostanie nie tylko namierzenie czy znalezienie dłużnika, ale też jego majątku który zostanie zabezpieczony na poczet posiadanych przez niego zobowiązań. Mowa o pieniądzach na koncie bankowych, innych aktywach jak akcjach lub obligacjach, nieruchomościach, ziemi czy wszystkiego co może zostać poddane egzekucji komorniczej. Jest to więc jeden z podstawowych, jak nie najważniejszych argumentów, dla jakich udanie się do kancelarii komorniczej, to nie tylko alternatywa ale coś co należy zrobić w określonym do tego momencie i sytuacji.

Nie radzisz sobie, z nieuczciwymi dłużnikami?

Jakie uprawnienia posiada komornik?

Jakie poszczególne uprawnienia, posiada wspomniany komornik? Mianowicie te, o których powyżej mowa, a więc odnoszące się do procesu zmierzającego w kierunku egzekucji komorniczej, przeprowadzonej zgodnie z obowiązującym oraz aktualnym prawem. Niech w uświadomieniu tego, czym się zajmuje kancelaria komornicza, pozwoli nam strona internetowa komornik warszawa Praga, która nie tylko przedstawi nam różnorodne informacje, oraz zakres świadczonych przez nią usług, ale też pozwoli na znalezienie doświadczonego i profesjonalnego komornika.