• czw.. gru 7th, 2023

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Jak skutecznie leczyć chrapanie?

ByRedakcja

maj 20, 2021

Z pewnością chrapanie jest męczącą dolegliwością milionów osób na całym świecie, powoduje że jakość naszego snu jest dużo gorsza, czujemy się nie wyspani i apatyczni.

Dodatkowo chrapanie będzie negatywnie wpływało także na naszego partnera. Oczywiście istnieją różne sprawdzone sposoby na chrapanie, dzięki którym będziemy mogli zmniejszyć tą dolegliwość. Problem z chrapaniem może dotyczyć naszego stylu życia, czasem może być związane z naszą wagą, osoby otyłe mogą mieć większe problemy z chrapaniem. Jeżeli zmiana pozycji spania, czy też zmiana diety zbytnio nie pomagają czasem można także skorzystać z metod operacyjnych. Jeśli chrapanie ma podłoże anatomiczne, środkiem zapobiegawczym może być noszenie szyny żuchwy w nocy. Celem jest poszerzenie i zaciśnięcie gardła, aby umożliwić łatwiejsze oddychanie. Jeśli masz tendencję do chrapania tylko leżąc na plecach, specjalna kamizelka może pomóc ci leżeć na boku i zapobiec odwróceniu się na plecy. Jeśli oddychanie przez nos jest głównie utrudnione podczas snu, pomocne mogą być tak zwane rozszerzacze do nosa. Poszerzają one wejście do nosa i ułatwiają oddychanie przez nos. Jeśli to konieczne, lekarz może również przepisać spray do nosa na krótki czas, który spowoduje lekki obrzęk błon śluzowych.

Jeśli jednak chrapanie nie ustąpi z powodu zmiany stylu życia lub terapii aparatem, można rozważyć operację.

W zależności od pacjenta usuwa się polipy lub migdałki, prostuje skrzywioną przegrodę nosową, zaciska podniebienie miękkie lub koryguje języczek. Przed metodami inwazyjnymi warto jednak sprawdzić inne metody, przykładowo farmakologiczne. Na rynku znajdziemy także różnego rodzaju leki na chrapanie mają one bezpośrednie działanie na nasze drogi oddechowe, powodują że układają ie one w kształt który eliminuje chrapanie i bezdech. Jeżeli chcemy wybrać najlepsze tabletki, z pewnością musimy sprawdzić wszystkie przeciwwskazania, sprawdzić czy leki nie uczulają oczywiście warto sprawdzić ranking leków na chrapanie: http://sposobynachrapanie.pl/preparaty-na-chrapanie-porowananie/.