• wt.. paź 4th, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Na co zwracać uwagę przy kupowaniu paneli laminowanych?

ByRedakcja

lip 8, 2022

Panele podłogowe są bardzo ważnymi i dość popularnymi elementami wystroju wnętrz, które są dość często stosowane jako komponenty przeznaczone do wykończenia podłóg.

Na krajowym rynku można znaleźć różne typy, rozmiary, kolory oraz wzory takich komponentów. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że są one bardzo popularne wśród szerokiego grona osób. Można je bez większych kłopotów dostosować do różnorodnych wymagań, upodobań i stylizacji pomieszczeń. Rzecz jasna, przy kupnie paneli laminowanych należy zwrócić uwagę na ich atrakcyjnych wygląd, ale oprócz tego na wiele innych istotnych cech.

Na co zwracać uwagę przy kupowaniu paneli laminowanych?

Co warto wiedzieć o panelach laminowanych przed zakupem?

Jedną z istotnych cech, na którą trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu paneli laminowanych jest posiadana przez nie klasa ścieralności. Jeżeli planowane jest użytkowanie takich materiałów w mieszkaniach i domach, w których takie użytkowanie nie będzie zbyt intensywne to wystarczy sięgnąć po elementy o klasie ścieralności AC3. W domach z ogrodami i bezpośrednim wyjściem na zewnątrz oraz w miejscach z psami i małymi dziećmi, ilość czynników powodujących zanieczyszczenie i zużycie jest znacznie większa. W takich miejscach bardziej rozsądnym wyborem są więc panele klasy AC4 oraz AC5. Panele posiadające najwyższą klasę ścieralności są zwykle wybierane do stosowania w obiektach użyteczności publicznej.

Kolejną istotną właściwością, na którą trzeba zwracać uwagę jest klasa użyteczności paneli w wersji laminowanej. Elementy takie posiadają oznaczenia dwucyfrowe informujące o tym gdzie i jak można używać danych paneli. Pierwsza cyfra to zwykle 2 i oznacza ona panele do użytku domowego albo 3 oznaczająca panele do obiektów użyteczności publicznej. Druga cyfra oznacza niską, średnią albo wysoką intensywność użytkowania oznaczoną kolejno cyframi 1, 2 albo 3.

Sporo cennych porad i informacji powiązanych z wyborem paneli laminowanych jest dostępnych na wielu stronach internetowych, takich jak między innymi https://www.infobaza-24.pl/dom-i-ogrod/dlaczego-nieustannie-trwa-moda-na-panele-laminowane/. Oprócz tego w sieci znajduje się sporo interesujących ofert stworzonych przez nowoczesnych producentów oraz sprzedawców takich komponentów.

Related Post