7 marca, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Szafka metalowa zamykana na apteczkę

W każdym domu i w każdym miejscu pracy powinna się znaleźć apteczka pierwszej pomocy ze wszystkimi produktami, jakie mogą być w konkretnym przypadku potrzebne.

Trzeba też pamiętać, że leki powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, szczególnie dla dzieci. Na przechowywanie leków i materiałów opatrunkowych najlepiej przeznaczyć osobne szafki, gdyż wtedy nikt nie umieści w takiej szafce rzeczy niezwiązanych z ochroną zdrowia. Szafka metalowa zamykana na pewno bardzo dobrze sprawdzi się do przechowywania leków i materiałów opatrunkowych, gdyż jest solidna i nie podda się działaniu czynników niszczących, które inne meble wraz z zawartością mogłyby całkowicie uszkodzić.

Szafka metalowa zamykana na apteczkę

Szafka metalowa zamykana z lekami

Szafka z lekami, na przykład w firmie, powinna być na stałe zamknięta, a kiedy konkretne leki będą potrzebne, dostęp powinien mieć człowiek odpowiedzialny za uzupełnienie i stałe kontrolowanie zawartości apteczki. Przede wszystkim ważne jest skompletowanie odpowiedniego wyposażenia. Przyjmuje się, że w apteczce nie powinny się znajdować leki ani też suplementy diety, tylko artykuły pierwszej pomocy przeznaczone na wypadek urazów ciała. Każdy powinien wiedzieć, gdzie się taka apteczka znajduje, ale nie można umożliwić stałego i nieograniczonego dostępu do tego miejsca, gdyż mogłoby się zdarzyć, że materiały zostałyby wykorzystane w sposób nieodpowiedni. W każdej firmie trzeba mieć w konkretnym miejscu apteczkę i powinna być ona dobrze oznaczona, by nie ulegało wątpliwości, gdzie się znajduje. Trzeba też wyznaczyć jedną osobę na zmianie, która będzie za tę apteczkę odpowiedzialna. Na bieżąco trzeba sprawdzać, czy wszystkie potrzebne rzeczy znajdują się w szafce, a jeśli jakichś brakuje, trzeba wydać dyspozycję ich dokupienia i uzupełnienia. Szafka metalowa zamykana może być na kłódkę lub po prostu na specjalny zamek. Zamknięcie musi jednak umożliwiać szybkie otworzenie szafki i dostanie się do jej zawartości, a następnie skontrolowanie stanu.