• czw.. lut 29th, 2024

Mały basen pływacki

ByRedakcja

sty 22, 2022

Osoby które uprawiają sport mogą także uprawiać pływanie w małych przydomowych basenach.

Coraz więcej firm zajmuje się dostarczaniem basenów o niewielkich rozmiarach, które posiadają wydajne pompy, które pozwalają na stworzenie wysokiego ciśnienia, prądu w basenie który umożliwia pływanie pod prąd. Oczywiście zasada działania jest dość prosta, potrzebny będzie strumień wody, który wytwarza opór. Dzięki czemu możemy płynąć w miejscu, prowadząc w ten sposób trening pływacki. Oczywiście największą zaletą tego rozwiązania jest mały rozmiar basenu, dzięki czemu nie musimy korzystać z dużych basenów.

Mały basen pływacki

Nieduży basen z systemem przeciwprądu do treningów pływackich

Obecnie są to coraz popularniejsze rozwiązania, Dzięki niedużym rozmiarom mogą znaleźć się w wielu przydomowych działkach, Często są to baseny gotowe, wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu koszt zbudowania tego typu basenu jest dużo niższy niż w przypadku basenu tradycyjnego. Należy pamiętać aby zastosować wszystkie potrzebne elementy, będzie to źródło wody oraz odpływ. Dodatkowo potrzebny będzie cały system filtrowania oraz wytwarzania ciśnienia który dostarcza producent. W przypadku tego basenu możemy zastosować dwa rozwiązania, woda przelewowa może zostać odprowadzana do ścieków lub też do systemu filtracyjnego aby następnie powrócić do basenu.

Oczywiście basen z przeciwprądem to wiele korzyści, możemy uprawiać pływanie w domu, nie będziemy musieli przykładowo dojeżdżać na halę czy też korzystać z basenu odkrytego w lecie. Dodatkowo jest to rodzaj ćwiczeń które pozwala nam się rozluźnić, z pewnością wiele osób po pracy chętnie skorzysta z basenu. Dodatkowo osoby które mają problemy z kręgosłupem, mogą pływać, dzięki czemu mogą odczuć ulgę. Basen pozwoli nam także zachować formę, będzie doskonałym pomysłem dla osób aktywnych. Dodatkowo możemy także skorzystać z dodatkowych dyszy wodnych, które pozwolą na zastosowanie masażu, w basenach tego typu możemy także ćwiczyć aqua aerobik.

Oczywiście basen z systemem przeciwprądu będziemy mogli wyposażyć w wiele różnych dodatków, mogą być to drabinki, dodatkowe dysze. Producenci oferują różne systemy przelewowe, oraz różne typy oczyszczania wody. Oczywiście możemy wybrać także wielkość oraz głębokość, dzięki czemu dostosujemy je do wielkości naszej działki. Dodatkowo jest to rozwiązanie, które będzie tańsze niż tradycyjny basen.