• wtorek. wrz. 28th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Upewnij się, że wiesz, jak korzystać z kart kredytowych

ByRedakcja

kwiecień 4, 2020

Czy używasz karty kredytowej? Czy wiesz, ile masz kredytu? Czy wiesz, ile masz dodatkowego kredytu? Jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na te dwa pytania, prawdopodobnie nie korzystasz z kredytu w sposób odpowiedzialny i nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej!Natychmiast zgłaszaj wszelkie nieuczciwe obciążenia na swoich kartach kredytowych.

Im wcześniej wystawca karty kredytowej dowie się, tym większa szansa na powstrzymanie złodzieja. Jest to również najmądrzejszy sposób, aby upewnić się, że nie ponosisz odpowiedzialności za te opłaty. Aby zgłosić nieuczciwą opłatę, wystarczy krótki telefon lub zwykły e-mail.Upewnij się, że dokonujesz płatności na czas, gdy masz kartę kredytową. Opłaty dodatkowe są pobierane przez firmy obsługujące karty kredytowe. Bardzo ważne jest, aby zapłacić na czas, aby uniknąć tych kosztownych opłat. Odbije się to również pozytywnie na Twoim raporcie kredytowym.Unikaj padania ofiarą oszustw związanych z kartami kredytowymi, przechowując kartę kredytową w bezpiecznym miejscu. Zwróć szczególną uwagę na swoją kartę, gdy używasz jej w sklepie. Dokładnie sprawdź, czy po zakończeniu zakupu karta została zwrócona do portfela lub torebki.Skorzystaj z faktu, że możesz otrzymać co roku bezpłatny raport kredytowy od trzech oddzielnych agencji. Upewnij się, że masz wszystkie trzy, aby mieć pewność, że z twoimi kartami kredytowymi nie dzieje się nic, co mogłeś przegapić. W jednym może być coś, czego nie było w innych.Skorzystaj z gratisów oferowanych przez wystawcę karty kredytowej. Wiele firm ma jakiś system zwrotu gotówki lub punktów, który jest dołączony do posiadanej karty. Korzystając z tych rzeczy, możesz otrzymać gotówkę lub towary, tylko za korzystanie z karty. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

Jeśli Twoja karta nie oferuje takiej zachęty, zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i zapytaj, czy można ją dodać.Nigdy nie używaj publicznego komputera do kupowania czegokolwiek kartą kredytową.

Te komputery będą przechowywać Twoje informacje. Ułatwia to kradzież Twojego konta. Umieszczając swoje informacje na publicznych komputerach, sprowadzasz kłopoty do swojego życia. Kupuj online tylko z komputera, którego jesteś właścicielem.Aby zachować więcej pieniędzy w portfelu, nie bój się poprosić wystawcę karty kredytowej o lepsze oprocentowanie. Możesz negocjować lepsze oprocentowanie, jeśli masz dobre relacje z wystawcą karty kredytowej. Wszystko, co musisz zrobić, to zadzwonić i poprosić o lepszą stawkę, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.Pamiętaj, że musisz spłacić to, co pobrałeś na swoich kartach kredytowych. To tylko pożyczka, a w wielu przypadkach jest to pożyczka wysokooprocentowana. Uważnie rozważ swoje zakupy przed ich naliczeniem, aby mieć pewność, że będziesz mieć pieniądze na ich spłatę.Co miesiąc po otrzymaniu wyciągu poświęć trochę czasu na jego przejrzenie. Sprawdź wszystkie informacje pod kątem dokładności. Sprzedawca mógł przypadkowo obciążyć inną kwotą lub dokonać podwójnej płatności. Może się również okazać, że ktoś uzyskał dostęp do Twojej karty i wybrał się na zakupy. Niezwłocznie zgłoś wszelkie nieścisłości firmie obsługującej kartę kredytową.Teraz powinieneś być lepiej przygotowany do właściwego korzystania z konsumenckiej karty kredytowej. Prawidłowo używane karty kredytowe mogą być świetnym sposobem na uproszczenie twojego życia, jednak gdy nie jesteś odpowiedzialny za korzystanie z kart kredytowych, mogą szybko wymknąć się spod kontroli i bardzo skomplikować twoje życie.