• wtorek. wrz. 28th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Zalety ozonowania pomieszczeń

ByRedakcja

czerwiec 5, 2020

Jeżeli chcemy dezynfekować powierzchnie mamy obecnie do dyspozycji wiele różnych środków.

Może być to chlor, ozon czy też lampy UV. Dzięki nim można pozbyć się wirusów, bakterii, roztoczy czy też alergenów. Ozon jest niezwykle wszechstronnym i silnym środkiem dezynfekującym, chociaż potrzeba jego wytworzenia na miejscu sprawia, że jest nieco droższy w porównaniu z alternatywami, takimi jak chlorowanie lub promieniowanie UV. Po raz pierwszy użyty do dezynfekcji wody pitnej w 1893 roku, z czasem zaczęto wykorzystywać go także do dezynfekcji różnych powierzchni. Dużą zaletą jest zdolność do utleniania szerokiej gamy związków organicznych, przy czym jest dużo skuteczniejszy od chloru. Ozonowanie sprawdza się bardzo dobrze, szczególnie w przypadku dużych powierzchni. Dlatego wykorzystuje się go do dezynfekcji dużych hal. Obecnie w dobie koronawirusa pracodawcy starają się odkażać miejsca pracy, rozpylony ozon który będzie docierał we wszystkie zakątki skutecznie niszcząc wirusa. Z pewnością wykorzystywany może być nie tylko do dezynfekcji, ale także do sterylizacji pomieszczeń przykładowo w szpitalach.

Ozonowanie jest procesem który pozwala usuwać roztocza i alergeny dlatego często stosowane jest w domach. Ponadto potrafi usuwać nieprzyjemne zapachy przykładowo z dymu papierosowego czy stęchlizny.

Ozon jest z powodzeniem stosowany do czyszczenia systemów klimatyzacji samochodowych czy też wyciągów wentylacyjnych w naszych domach. Stosowanie ozonowania może być także wskazane w przypadku poddaszy, gdzie panuje duża wilgoć, możemy pozbywać się grzybów. W przypadku nieprawidłowo ocieplonych budynków pod ociepleniem może zbierać się para wodna, co jest dobrym środowiskiem do powstawania grzybów. Dlatego też kiedy chcemy szybko uporać się z tego rodzaju problemem warto postawić na ozonowanie. Z pewnością ozonowanie będzie dobrym pomysłem w domu alergików, kiedy potrzebujemy tego rodzaju usługi warto skontaktować się z taką firmą jak Mr Ozone, która wykona dla nas tego rodzaju usługę.