14 kwietnia, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Opłacalna metoda naprawy wgnieceń gradowych w karoserii

Jesteś dumny ze swojego pojazdu i chcesz, aby wyglądał jak najlepiej, ale jeśli na samochodzie powstały wgniecenia, teraz czeka Cię naprawa karoserii.

Na szczęście istnieją pewne zalety bezinwazyjnego usuwania wgnieceń, które mogą sprawić, że będzie to najlepsze rozwiązanie, aby przywrócić wszystko do poprzedniego stanu. Różnic między konwencjonalnym usuwaniem wgnieceń a naprawą wgnieceń bez powtórnego lakierowania jest wiele. Podczas tradycyjnego usuwania wgnieceń farba w dotkniętym obszarze jest szlifowana, zgnieciony metal wbity na miejsce, a wszystkie obszary, które nie są gładkie, są wypełniane kitem. Następnie obszar należy ponownie przeszlifować, zagruntować, nałożyć podkładową warstwę farby, a następnie ostatnią warstwę lakieru. Czasem taki proces zajmuje nawet tydzień lub więcej, w zależności od głębokości wgnieceń, i kosztuje sporo pieniędzy. Natomiast metoda PDR koncentruje się na zewnętrznej powierzchni pojazdu, w której nastąpiło wgniecenie. Obrażenia są wypychane i przyciągane z powrotem do miejsca, w którym powinny być.

Powierzchnia obszaru jest sprawdzana za pomocą prostego lekkiego narzędzia. To gwarantuje, że wszystko jest proste i gładkie, a oryginalny lakier nie ulega uszkodzeniu.

Cena za tę procedurę jest znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnej naprawy wgnieceń i zwykle zajmuje to tylko jeden dzień. Przywracanie oryginalnej jakości samochodu jest szczególnie ważne, gdy potrzebujesz automatycznych napraw karoserii nowego lub luksusowego pojazdu, a nie chcesz znacznych zmian w powłoce samochodu. W przypadku naprawy wgnieceń bez lakierowania należy dokonać drobnych przeróbek, utrzymując pojazd tak blisko oryginalnego wyglądu, jak przed wgnieceniem, zobacz więcej na ten temat. Pomoże to również utrzymać wyższą wartość ewentualnej odsprzedaży pojazdu w przyszłości. Zwłaszcza w przypadku niewielkich wgnieceń karoserii o małej głębokości i łatwych do usunięcia, koszt naprawy jest bardzo opłacalny w przypadku zastosowania metody PDR. Również czas potrzebny do naprawienia uszkodzeń będzie zdecydowanie krótszy, niż przy tradycyjnym sposobie usuwania wgnieceń.