• pt.. lip 1st, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Hosting dopasowany do potrzeb

ByRedakcja

mar 22, 2022

Jeżeli poszukujemy hostingu dla naszej strony internetowej, powinniśmy dopasować go do naszych wymagań.

Jeżeli chcemy postawić prostą stronę, przykładowo na skrypcie WordPress, często wystarczy nam podstawowy hosting, który będzie obsługiwał jedną bazę danych. Możemy wybrać pakiet podstawowy, który będzie obsługiwał możliwość tworzenia kopii zapasowych, obecnie hostingi często oferują transfer bez limitów. Warto zwrócić uwagę, iż w zależności od pakietu, który będziemy wybierali, dostępne będą różne możliwości, jak również ilość pamięci czy też rdzeni procesora.

Hosting dopasowany do potrzeb

Jakie parametry powinien posiadać dobry hosting?

Często wybieramy hosting współdzielony, który pozwala na dostęp przez konto FTP, dzięki któremu możemy wgrywać pliki na nasze konto. Wobec wiele hostingów proponuje także panele, dzięki którym możemy łatwo zarządzać. Bardzo ciekawą funkcją może być także auto instalacja różnych skryptów, wówczas możemy łatwo postawić stronę za pomocą kilku kliknięć. Oczywiście jeżeli nie posiadamy domeny, często możemy ją zakupić w serwisie hostingowym, tak samo jak certyfikat bezpieczeństwa SSL. W przypadku serwerów współdzielonych będziemy mieli ograniczone możliwości związane z konfiguracją, jednak wystarczające aby obsługiwać podstawowe skrypty.

Serwisy hostingowe umożliwiają tworzenie kopii zapasowych, które mogą być przechowywane przez 7 czy 30 dni, w zależności od pakietu jaki wybierzemy. Oczywiście dostępna jest także poczta, dzięki czemu możemy stworzyć nasz unikalny adres poczty elektronicznej. Warto sprawdzić ile domen może obsłużyć nasz hosting, obecnie ilość bazy danych coraz częściej jest nieograniczona. Dodatkową zaletą może być dostęp do pliku .htaccess, jak również skalowalność, dzięki czemu będziemy mogli łatwo migrować przykładowo na mocniejszą maszynę w zależności od naszych potrzeb.

Bardzo ciekawą ofertę hostingu znajdziemy na stronie https://hostido.pl, możemy wybrać różne pakiety w zależności od naszych potrzeb. Jest to hosting, który stosuje dyski SSD NVMe, które są dużo szybsze od tradycyjnych dysków SSD. Dodatkowo firma pomaga w migracji stron internetowych, oferuje panel administracyjny oraz serwery zlokalizowane w Polsce.