14 kwietnia, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Jak zabezpieczyć nasz balkon przed ptakami?

Siatka ochronna na naszym balkonie może być bardzo dobrym pomysłem zwłaszcza jeżeli posiadamy zwierzęta, będzie ona zabezpieczała dodatkowo nasz balkon.

Każdy posiadacz kota wie iż pozostawienie go samego na balkonie może skończyć się wyskoczeniem naszego pupila. Może być to przykładowo spowodowane pojawieniem się jakiegoś ptaka, jak wiemy koty mają instynkt polowania, dlatego też kot może próbować złapać ptaka. Na poręczy czasem będą siadały gołębie, wróble czy też mewy, zatem istnieje niebezpieczeństwo iż nasz kot podczas polowania wypadnie z balkonu.

Jak zabezpieczyć nasz balkon przed ptakami?

Siatka ochronna dla kota zabezpieczy nasz balkon

Naturalnie siatka jest zabezpieczeniem które działa w obie strony, dlatego też zabezpieczymy nasz balkon także przed gośćmi takimi jak wiewiórki, czasem także kiedy mieszkamy na parterze mogą dostać się tam dzikie koty, czy też inne zwierzęta. Dlatego też zabezpieczenie siatką jest bardzo dobrym pomysłem, są to siatki bardzo uniwersalne które możemy zamontować do różnych kształtów, także półokrągłych balkonów. Oczywiście sam montaż jest dość łatwy, możemy rozwiesić siatkę pomiędzy ścianami naszego balkonu, jeżeli posiadamy balkon który wystaje z budynku wówczas będziemy mogli zastosować różnego rodzaju stelaże podtrzymujące siatkę.

Warto pamiętać iż kiedy chcemy chronić się przed ptakami siadającymi naszym balkonie możemy wykorzystać różnego rodzaju kolce, jednak nie jest to najlepszy pomysł, dlatego też siatka sprawdzi się bardzo dobrze w takich przypadkach. Oczywiście może być to siatka metalowa powlekana tworzywem lub też wykonana z bardzo mocnego tworzywa, musi być ona odporna na tyle aby nie została przegryziona czy też rozdarta przez naszego kota.

Kiedy poszukujemy tego rodzaju rozwiązania warto wejść na stronę https://siatkanabalkon.pl/siatka-ochronna-dla-kota/, znajdziemy tam przykłady zastosowania siatki ochronnej, możemy oczywiście zamontować ją także blisko naszego okna zaraz przy parapecie tak aby nasz kot który chce wyjść na chwilę z domu, a nie posiadamy balkonu, mógł usiąść bezpiecznie na parapecie i wygrzewać się w słońcu.