• pon.. maj 27th, 2024

Jakie stoliki dodatkowe pasują do salonu?

ByRedakcja

mar 11, 2021

Jeśli szukasz miejsca na odstawienie filiżanki czy książki w salonie, może się okazać, że kilka mniejszych stolików jest wygodniejszą i niedrogą opcją.

Możesz je postawić w pobliżu kanapy czy foteli, co będzie praktycznym rozwiązaniem, szczególnie jeśli wieczorem lubimy czytać czy oglądać telewizję przy przekąskach czy filiżance herbaty.

Jakie stoliki dodatkowe pasują do salonu?

Stolik kawowy lub ława są niezbędnym elementem wyposażenia w salonie

Jeśli korzystasz z salonu w sposób elastyczny, wybierz stolik kawowy, który jest mobilny. Jeśli wybierzesz mebel na kółkach, łatwo jest go przesunąć w jedną stronę, gdy nadejdzie pora na wieczorne spotkanie ze znajomymi czy zabawę z dziećmi. Stolik kawowy lub ława, które mają odpowiedni rozmiar i wytrzymałość, z pewnością sprawdzą się również w sytuacji, kiedy chcemy w salonie przyjąć gości. Każdy może wtedy odstawić na ławę lub stolik kawowy talerzyk czy filiżankę lub kieliszek. Jeśli lubisz oryginalne meble, zainwestuj w coś nietypowo nowatorskiego lub nawet lekko kiczowatego, aby dodać ciekawy akcent w pokoju.

Rozmiar stołu kawowego lub ławy nie musi odzwierciedlać rozmiaru pomieszczenia, w którym się znajduje, ale aby mniejszy model nie wydawał się nieco zagubiony, stwórz połączenie z otaczającymi go meblami. Meble wielofunkcyjne doskonale sprawdzają się na małej przestrzeni. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, rozważ stolik kawowy lub ławę z zamontowaną półką pod blatem, na której możesz przechowywać dodatkowe przedmioty. Można także na takiej półce ustawić koszyki, aby łatwiej było utrzymać porządek. Stolik kawowy i ława ze szklanym blatem to świetny sposób na zachowanie poczucia przestrzeni w pokoju, a opływowy projekt bez narożników znacznie ułatwia poruszanie się wokół niego, szczególnie dla małych dzieci. Zwróć jednak uwagę, że szklane blaty wymagają częstego mycia i polerowania, ponieważ widać na nich ślady palców, łatwo jest je także zarysować, dlatego można je zakryć serwetą lub matami stołowymi.

Szeroki wybór ław i stolików kawowych możesz znaleźć na stronie https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/. Możesz łatwo dobrać meble do swojego salonu sprawdzając ofertę w sklepach z meblami online.