• sob.. kwi 20th, 2024

Multi DJ – czyli jak zagrać na każdej imprezie?

ByRedakcja

sie 26, 2020

Wielu młodych ludzi marzy dziś o karierze profesjonalnego DJ’a, ale nie każdy z nich ma odpowiednie warunki do ćwiczeń, wysokiej klasy sprzęt muzyczny ani wrodzone umiejętności, dzięki którym mógłby zagrać praktycznie na każdej imprezie. Dobry DJ obsługuje dziś szereg różnych uroczystości, począwszy do ślubów, urodzin, imprez rocznicowych, dyskotek, wakacyjnych festynów czy dużych przyjęć firmowych. Jak odnaleźć się w każdej z tych zupełnie różnych sytuacji i co może dla młodego człowieka stanowić wsparcie?

Kursy Multi DJ – sposób na naukę i ćwiczenia pod okiem fachowców

Doskonałym pomysłem na trenowanie muzycznych umiejętności i dopasowywanie swojego stylu do różnorodnych wydarzeń wymagających oprawy DJ’a, jest wzięcie udziału w profesjonalnych kursach. Dla przykładu, na stronie firmy wspierającej młode talenty, którą można znaleźć pod adresem https://djpromotion.com.pl organizowane są cykliczne szkolenia pod hasłem Multi DJ. Tego rodzaju zjazdy pozwalają na uniwersalne przygotowanie młodego muzyka do obsługi wielu uroczystości i dają mu do tego bardzo konkretne kompetencje. Z kursów można korzystać zarówno stacjonarnie, jak i poprzez specjalistyczną platformę szkoleniową online. Platforma ta jest unikatowym rozwiązaniem w skali kraju, bo jako pierwsza umożliwia ćwiczenie umiejętności dj’a nie tylko wyjazdowo, ale i przed ekranem własnego komputera.

Jak wygląda takie szkolenie i co dokładnie można dzięki niemu zyskać? Tematyka zajęć utworzona została tak, aby w pełni wykorzystać obowiązkową część teoretyczną (uczącą i rozwijającą podstawy budowania utworów muzycznych), jak i część praktyczną (opartą na zajęciach miksowania na winylu, CD i mp3 w niewielkich grupach liczących max 3-4 osoby). Szkolenie wybrane np. na stronie https://djpromotion.com.pl/dj-kurs/ pozwala na naukę poprawnego ustawiania mikrofonu, ćwiczenia muzyczne, miksujące oraz wymianę doświadczeń i wskazówek z najlepszymi polskimi DJ’ami od zawsze pojawiającymi się na zajęciach szkoleniowych. Wiedza zyskana dzięki temu doświadczeniu, podparta jest praktycznym treningiem i rozwija go o muzykę eventową (imprezy dla firm), urodzinową i typowo klubową. Każda z tych opcji pozwoli osobom kończącym kurs na odnalezienie się na każdej scenie i podczas każdej imprezy, zarówno masowej, jak i organizowanej dla niewielkiego grona specyficznych gości.

Obozy szkoleniowe dla DJ’ów

Poza nauką na platformie online, młodzi muzyce czujący w sobie żyłkę DJ’a i pragnący w ten sposób zarabiać na życie, mogą również uczestniczyć w kilkudniowych obozach muzycznych. Tzw. campy dla dj’ów cieszą się dużą popularnością i pozwalają kursantom rozwijać kontakty branżowe, nierzadko pozyskiwać partnerów do prowadzenia imprez oraz nieustannie doskonalić swoje talenty.

Plusem obozów jest fakt, że cały sprzęt muzyczny, konsole, mikrofony i pozostałe akcesoria są zapewniane przez firmę, więc nawet osoby młode, których nie stać jeszcze na sprzęt z wyższej półki mogą bez problemu na nim ćwiczyć i stawać się coraz lepsze w tym fachu.