• pon.. maj 27th, 2024

Utrzymuj alergie pod kontrolą dzięki tym wskazówkom

ByRedakcja

kwi 5, 2019

Życie z alergiami nigdy nie jest przyjemne, czasami może być tak uciążliwe, że zawsze musisz przestać robić to, co robisz, aby zająć się katarem lub kichać.

Jeśli cierpisz na alergie, rozważ niektóre z poniższych informacji, które mogą pomóc Ci pozbyć się alergii.Jeśli cierpisz na alergie, ważne jest, aby utrzymać dom w czystości i odkurzyć, aby usunąć alergeny z dywanów i podłóg. Ale czy wiesz, że twoja próżnia nie tylko wysysa alergeny, ale także wydmuchuje niektóre z nich z powrotem! Niech ktoś bez alergii odkurza, a przynajmniej załóż maskę przeciwpyłową, jeśli musisz to zrobić sam.Nawet jeśli ludzie starają się unikać rzeczy, które powodują ich reakcje alergiczne, mogą nie zdawać sobie sprawy z warunków w swoim środowisku, które mogą pogorszyć ich objawy. Palenie, aerozole, zanieczyszczenia, opary i wilgotność mogą powodować nasilenie objawów u osób cierpiących na alergie i należy je monitorować.W określonych porach roku ludzie cierpiący na alergie reagują na rzeczy w swoim otoczeniu. Jeśli masz objawy, które Twoim zdaniem są związane z alergenami w Twoim środowisku, skonsultuj się z lekarzem, aby spróbować zidentyfikować winowajcę. Przejmowanie środków zaradczych może do pewnego stopnia zadziałać, ale lepiej udać się do lekarza, który doradzi Ci w sprawie Twojego stanu.Jeśli czujesz, że masz problemy z kurzem i roztoczami w materacu, możesz skorzystać z uszczelniaczy do materaców. Możesz włożyć cały materac do plastiku. Z twoimi prześcieradłami nigdy nie powinieneś zauważyć różnicy w tym, że w ogóle tam jest plastikowy arkusz.Ponieważ pleśń rośnie w ciepłym, wilgotnym środowisku, jest bardzo powszechna w ekologicznych materiałach ogrodniczych. Sterty kompostu są znaczącym źródłem zarodników pleśni i innych alergenów, co jest bardzo frustrujące dla alergików, którzy preferują ekologiczne techniki ogrodnicze. Utrzymuj alergie pod kontrolą dzięki tym wskazówkom

Podczas kompostowania zawsze noś maskę na twarz.

Pozwala to na wykonywanie brudnej roboty bez ataku alergii.Łazienki są częstym źródłem pleśni, która u alergików może wywoływać swędzenie i podrażnienie. Uruchamianie górnego wentylatora wyciągowego podczas brania gorącej kąpieli lub prysznica zmniejsza wilgoć w powietrzu i pomaga zapobiegać rozwojowi pleśni. Często myj maty do kąpieli i ręczniki do rąk gorącą wodą.Jeśli masz problemy z alergią, zachowaj ostrożność przy wyborze antyperspirantu. Zwłaszcza w przypadku tych aerozoli różne chemikalia i substancje zawarte w dezodorantach mogą łatwo zapalić zatoki, powodować podrażnienie oczu, gardła i skóry itp. Takie składniki mogą być szkodliwe dla skóry i ogólnego stanu zdrowia.Zainwestuj w hipoalergiczne podkładki pod materac i poszewki na poduszki. Bez względu na to, jak często pierzesz pościel, bez żadnej ochrony, Twoje poduszki i materace będą gromadzić kurz i inne alergeny. Hipoalergiczne podkładki na materace i poszewki na poduszki działają jak nieprzenikalna bariera, dzięki czemu Twoje łóżko jest bezpieczną przystanią przed alergiami.Zwróć uwagę na raporty o liczbie pyłków. Ponieważ liczby pyłków wskazują, ile ziaren pyłku zostało policzonych na określonym obszarze w określonym przedziale czasu, można je wykorzystać do określenia, ile pyłku unosi się w powietrzu danego dnia. Można to wykorzystać do określenia, ile czasu możesz chcieć spędzić na zewnątrz.Mamy nadzieję, że wszystkie wskazówki przedstawione w tym artykule pomogły ci zrozumieć pewne rzeczy związane z twoimi alergiami. Zasadniczo musisz eksperymentować, aż odkryjesz, co jest dobre dla twoich indywidualnych potrzeb, gdy masz alergie, ale przy wystarczającej pracy możesz dowiedzieć się, jak je kontrolować.