• czw.. lut 29th, 2024

W jaki sposób usunąć pozostałości po rozbiórce budynku

ByRedakcja

sty 1, 2022

Podczas różnego rodzaju rozbiórek, wyburzeń powstają duże ilości gruzu, elementów drewnianych oraz metalowych.

Często wyburzane są budynki gdzie w stropach znajdują się druty zbrojeniowe, dlatego też powstaje bardzo wiele różnych odpadów, które należy odpowiednio posegregować oraz zutylizować. Oczywiście dostępna jest duża ilość sprzętu która pozwala odpowiednio zająć się różnego rodzaju odpadami po rozbiórkowych. Naturalnie należy oddzielić gruz, metal oraz drewno, wybrać wszelkie elementy niebezpieczne takie jak przykładowo eternit w przypadku starszych budynków.

W jaki sposób usunąć pozostałości po rozbiórce budynku

Profesjonalny sprzęt do segregacji porozbiórkowej

Możemy w tym celu wykorzystać łyżki przesiewające, są to łyżki które podłączamy do koparki, z tyłu posiada ona sito, które może oddzielić materiały sypkie od materiałów stałych. Oczywiście w tym przypadku będziemy mogli łatwo wybrać przykładowo gruz ceglany, beton, oddzielić go od ziemi, piasku czy też betonu. Z pewnością może to znacznie ułatwić pracę porządkowe po wyburzeniu. Dostępne są różne wielkości łyżek o szerokości od 115 do 180 cm które pozwalają nabierać duże ilości materiału. Zastosowanie końcówki przecinającej z pewnością przyspieszy oraz obniży koszty pracy, materiał który zostanie odsiany może posłużyć ponownie. Dzięki temu recykling materiałów budowlanych może być bardzo wydajny. Oczywiście możemy wymieniać kosz który będzie posiadał różne wielkości oczek pozwalające na otrzymywanie różnego rodzaju materiałów.

Dodatkowo możemy wyposażyć nasz sprzęt w odpowiednie chwytaki które posiadają wymienne lemiesze, nadająca się do lekkich prac budowlanych, dzięki niem możemy także łatwo przenosić, segregować różnego rodzaju materiały. Mogą dobrze sprawdzić się w przypadku segregowania drewna, wyciągania różnego rodzaju belek metalowych. Oczywiście po zawaleniu budynków będziemy musieli posegregować wszystkie materiały, dlatego też odpowiedni chwytak z pewnością ułatwi nam pracę.

Obecnie dostępny jest osprzęt do recyklingu po rozbiórkowego w różnych rozmiarach, będziemy mogli zakupić różnego rodzaju końcówki, sita które pozwolą na szybkie oddzielnie materiałów sypkich od materiałów stałych. W tym przypadku możemy przykładowo po rozbiórce domu ceglanego szybko wybrać cegły które mogą zostać ponownie użyte.