20 stycznia, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem pościeli

Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku śpiąc, więc duże znaczenie ma dla nas jakość pościeli, który wybieramy.

Zainwestuj w dobrej jakości pościel, która jest wygodna i trwała, a twój sen będzie bardziej komfortowy i zdrowszy. Pościel z czystej bawełny to zawsze doskonały wybór, ponieważ jest miękka, trwała i niedroga, a także odprowadza wilgoć i przepuszcza powietrze. Jeśli szukasz najwyższej jakości bawełny, takiej jak egipska, będzie ona jeszcze bardziej miękka i trwalsza, a także przyjemna w dotyku. Bawełna egipska będzie jednak nieco droższa, niż standardowa pościel z bawełny. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniej poduszki i wypełnienia, aby prawidłowo podtrzymywała głowę i kark podczas snu. Śpiący na boku potrzebują grubej, mocnej poduszki, aby szyja nie przesuwała się w żadnym kierunku podczas snu. Osoby śpiące na brzuchu powinny wybrać miękką, cieńszą poduszkę, tak aby szyja pozostała w neutralnej pozycji. Niektórzy eksperci zalecają umieszczenie poduszki pod ramieniem, aby uzyskać prawidłowe ustawienie kręgosłupa.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem pościeli

Jeśli śpisz na plecach wybierz średnią grubość wypełnienia, która utrzymuje szyję w jednej linii bez wyginania głowy do przodu.

Jeśli często zmieniasz pozycję w ciągu nocy, poszukaj pluszowej poduszki, po której można będzie przesuwać wypełnienie, w ten sposób będziesz mógł znaleźć najlepszą pozycję podczas snu. Musisz również wybrać, czym poduszka jest wypełniona. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć puszystą poduszkę, czy płaską, każdy rodzaj wypełnienia będzie miał inne cechy, które są ważne dla komfortu spania. Podczas gdy niektóre poduszki można prać w pralce, niektóre modele mają tylko poszewkę, którą można prać w pralce lub nie można ich w ogóle wyczyścić. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz poduszki antyalergiczne. Aby uniknąć niespodzianek, przed zakupem zawsze sprawdź etykietę pielęgnacyjną. Poduszki puchowe są najbardziej puszyste, ale połączenie puchu i pierza będzie mocniejsze i tańsze. Alternatywy z silikonowym wypełnieniem również są miękkie, a ponieważ są wykonane z syntetycznego materiału, są jeszcze tańsze. Są również odpowiednim wyborem, jeśli masz alergię na puch.