• sob.. październik 16th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Jak wyeliminować rośliny zagrażające naszym uprawom?

ByRedakcja

wrz. 20, 2021

Skuteczne zwalczanie chwastów w uprawach powinniśmy zacząć od sprawdzenia jakiego rodzaju chwasty przeważają na naszym polu, dzięki czemu będziemy mogli dobrać skutecznie środki.

Oczywiście obecnie stosujemy herbicydy selektywne, są to środki które pozwalają na wyeliminowanie określonego rodzaju jak chwastów, mogą być to przykładowo chwasty dwuliścienne które często występują w naszych uprawach.

Naturalnie należy zwrócić uwagę na skuteczność środka, niekiedy opryski należy powtórzyć. Jak wyeliminować rośliny zagrażające naszym uprawom?

Jak działają herbicydy?

Oczywiście wybór odpowiedniego środka jest bardzo ważny ze względu na to iż posiadają one różne substancje czynne, które mogą zwalczać odpowiednie spectrum gatunków roślin niepożądanych. Warto także zwrócić uwagę iż z czasem niektóre rośliny uodparniają się na stosowane od dłuższego czasu opryski, dlatego też niekiedy zachodzi potrzeba zmienić oprysk aby stał się bardziej skuteczny. Producenci oprysków również udoskonalają swoje środki, stosują nowe substancje czynne które mają za zadanie usuwać określone gatunki roślin z naszych upraw, dodatkowo także jest to środek który nie będzie wpływał negatywnie na naszą podstawową uprawę.Herbicydy możemy wykorzystywać profilaktycznie przed sadzeniem, możemy zastosować herbicydy doglebowe, oczywiście możemy stosować także herbicydy działające na liście, w tym przypadku możemy doprowadzić do obumierania całej rośliny. Herbicydy zaburzają różne funkcje prawidłowego rozwoju rośliny, w ten sposób można bardzo skutecznie doprowadzić do jej wyeliminowania chwastów z naszych upraw. Często występującym chwastem rdest szczawiolistny, jest to roślina o dość długich łodygach, wyrasta na wysokość około pół metra. Możemy często spotkać ją w uprawach kukurydzy czy też w warzywach, jest to roślina która zagłusza prawidłowy rozwój rośliny uprawnej.W zależności od warunków pogodowych rdest szczwiolistny wschodzi wiosną, często może ukazywać się na powierzchni gleby szybciej niż rośliny znajdujące się w naszych uprawach, dlatego też jego eliminacja będzie bardzo istotna, w tym przypadku warto zastosować odpowiednie herbicydy selektywne dzięki którym możemy szybko pozbyć się problemu.