• wt.. paź 4th, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Jak zadbać o prawidłową pracę maszyn budowlanych?

ByRedakcja

cze 25, 2021

Maszyny budowlane często wykorzystują różnego rodzaju rozwiązania hydrauliczne, które będą odpowiadały za ruch różnych elementów, poruszaniem lemieszem spychacza czy też łyżką koparki.

Oczywiście są to rozwiązania które muszą posiadać dużą siłę, w przypadku koparki kiedy podłoże jest twarde z pewnością siłowniki będą musiały wykonać odpowiednią pracę aby zanurzyć łyżkę w ziemi. Są to systemy które wykorzystują płyn hydrauliczny, który rozprowadzany jest do siłowników, Warto zwrócić uwagę iż jest to skomplikowany system które czasem może zawodzić.

Jak zadbać o prawidłową pracę maszyn budowlanych?

Jak serwisować kluczowe elementy w maszynach budowlanych?

Dlatego też powinniśmy dokładać wszelkich starań aby maszyny wyposażone w system hydrauliczny działały jak należy, powinny posiadać one specjalne filtry hydrauliczne które będą odpowiadały za wyłapywanie różnego rodzaju drobin i zanieczyszczeń z oleju. Wiele elementów w tym systemie jest ruchomych, także elementy metalowe, gumowe, różnego rodzaju uszczelki, dlatego też mogą pojawić się przykładowo opiłki czy też zanieczyszczenia z uszczelek.

W przypadku kiedy system pozbawiony byłby filtra, wówczas różnego rodzaju zanieczyszczeń mogłyby doprowadzić do awarii czy też zablokowania przykładowo węży hydraulicznych, co uniemożliwiłoby pracę lub też spowodowałoby rozszczelnienia, które spowodowałyby spadek ciśnienia i brak siły napędowej do działania. Podobne filtry wykorzystuje się w silnikach gdzie filtrujemy olej który będzie miał za zadanie smarowanie tłoków, wszystkich elementów odpowiedzialnych za poruszanie koła zamachowego, poruszanie się pojazdu. Oczywiście w obiegu mogą znaleźć się opiłki które będą następstwem przykładowo nieprawidłowo działających tłoków, z czasem elementy metalowe mogą się wyrobić, dlatego też filtr w tym przypadku będzie konieczny, jego dodatkową funkcją będzie także filtracja wody która potencjalnie mogłaby się znaleźć w obwodzie w przypadku nieszczelności lub też skraplania pod wpływem temperatury.

Różnego rodzaju filtry do maszyn budowlanych znajdziemy na stronie https://adleragro.pl/sklep/85-czesci-do-maszyn-budowlanych, dzięki nim będziemy mogli utrzymać maszynę w należytym stanie, będziemy pewni iż w ten sposób możemy wyeliminować niektóre potencjalne zagrożenia, które mogłyby doprowadzić do zatrzymania działanie lub też uszkodzenia niektórych elementów.