• wt.. paź 4th, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Właściwe odżywianie ma wpływ na jakość naszych włosów

ByRedakcja

gru 14, 2020

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niewłaściwa pielęgnacja włosów może przekładać się na zwiększone wypadanie.

Nadmierne mycie włosów nieodpowiednimi szamponami, nadmierne suszenie, prasowanie, lokowanie, niedbałe czesanie i duża ilość produktów do stylizacji, nie wpływają dobrze na stan naszych włosów. Czasami trzeba trochę zmniejszyć intensywność i ilość kuracji na włosy i postawić na jakość i naturalną pielęgnację. Nawet wśród produktów do włosów można wybierać gorsze i lepsze, mniej lub więcej chemii. Dbając o włosy warto trzymać się pewnych zasad. Ogranicz, jeśli to możliwe, ciągłe farbowanie, utrwalanie, prostowanie, lokowanie i suszenie. Czasami staraj się pozostawić włosy do wyschnięcia zamiast suszenia. Na rynku jest wiele naturalnych szamponów, czasem sięgnij po szampon brzozowy lub pokrzywowy lub wywar z pokrzywy, a włosy będą olśniewały blaskiem i świeżością. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wspomagają wzrost włosów. Właściwe odżywianie ma wpływ na jakość naszych włosów

Warto także zwrócić uwagę na sposób w jaki rozczesujemy nasze włosy, czesać należy dokładnie, bez pośpiechu, nie powinno się ich ciągnąć.

Aby organizm mógł wspomagać wzrost zdrowych włosów, które będą mocno zakotwiczone w skórze głowy, potrzebuje składników budulcowych w postaci witamin, pierwiastków śladowych i białka. Pokarmy bogate w białko obejmują mięso, mleko, nabiał, ryby i rośliny strączkowe. Jeśli spożywasz głównie dietę bezmięsną, zwróć uwagę na kombinacje różnych źródeł białka, które mają szczególnie wysoką wartość białka. Kwas foliowy jest witaminą bardzo ważną dla wzrostu komórek. Kwas foliowy znajduje się głównie w zielonych warzywach liściastych, owocach, roślinach strączkowych i produktach pełnoziarnistych. Biotyna bierze udział w metabolizmie białek, a zatem bierze również udział w tworzeniu struktury białkowej włosów. W sklepach dostępnych jest wiele rożnych środków, które wspomagają wzrost naszych włosów i sprawiają że rzadziej wypadają, jednym z godnych polecenia środków jest aktywne serum ziołowe Agafii na porost włosów. To doskonały preparat dla różnych rodzajów włosów.