20 stycznia, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Jak można funkcjonalnie umeblować niewielki salon

Aby jak najlepiej wykorzystać małą powierzchnię w salonie, zmaksymalizuj przestrzeń poprzez wybór odpowiedniego umeblowania.

Kluczowe są kompaktowe meble, które nie zajmują zbyt dużo miejsca na podłodze, jak składane biurko naścienne ze smukłym krzesłem dla stworzenia praktycznego miejsca do pracy, mały stolik kawowy czy mniejsza sofa i fotele zamiast jednej dużej kanapy. Jeśli chodzi o wszechstronny kolor, który ma kontrastować z neutralnym wystrojem, najlepszym wyborem jest niebieski, zielony czy różowy. Spróbuj ułożyć każdy jego odcień w swoim neutralnym salonie, aby uzyskać nowy, ekscytujący wygląd wnętrza. Rozważ połączenie niebieskiego i złotego czy metalicznego, aby uzyskać stylową i ostrą alternatywę dla klasycznego niebieskiego i białego. Rezultatem jest połączenie, które jest zawsze eleganckie i nowoczesne, oraz dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu.

Wybierając nowy fotel, zwróć uwagę na wysokość ramienia i oparcia, aby zapewnić maksymalny komfort.

Zastanów się, w jaki sposób będziesz użytkować swój fotel i poszukaj czynników, które sprawią, że będzie to dla ciebie najwygodniejsza opcja. Równie ważny jest materiał obiciowy fotela, który zamierzasz zakupić, ponieważ trwała i odporna na zniszczenia tkanina przetrwa znacznie dłużej, niż cienki i podatny na rozdarcia, który trzeba będzie wymienić. Wybierając dobrej jakości tkaninę nie narażasz się na dodatkowe koszty związane z wymianą obicia w warsztacie tapicerskim. Należy również zwrócić uwagę na jakość nóżek, najlepsze będą metalowe lub drewniane, ponieważ są trwałe i łatwo je dobrać do pozostałych mebli. Jeśli masz wystrój wnętrza w neutralnych kolorach, warto zdecydować się na zakup fotela w kontrastowym kolorze obicia, przykładowo fotel turkusowy będzie ładnie wyglądał w jasnym salonie czy sypialni. Obecnie bardzo popularne są fotele w ciekawych kształtach i zdecydowanych kolorach, które od razu wyróżniają się w pomieszczeniu spośród innych mebli oryginalnością.