• pt.. lip 1st, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

W jaki sposób powstają konstrukcje stalowe?

ByRedakcja

sty 27, 2022

Konstrukcje stalowe często łączone są ze sobą za pomocą spawu, niekiedy wykorzystuje się także połączenia za pomocą śrub.

Wszystko zależy od rodzaju konstrukcji, miejsca zastosowania. W przypadku produkcji zbiornika czy też rurociągu będziemy wykorzystali spawanie, które ma zapewnić maksymalną szczelność na łączeniach wszystkich elementów składających się na dany element.

W jaki sposób powstają konstrukcje stalowe?

Łączenie elementów konstrukcji stalowych

Można wykorzystać różne rodzaje spawarek, także wykonać wiele pomiarów po wykonaniu pracy, określić czy dana konstrukcja posiada wymiary opisane w dokumentacji. Naturalnie mogą być to różnego typu konstrukcje związane przykładowo z budynkami, mogą być to sieci przesyłowe, zbiorniki również z blachy kwasowej, która będzie odporna na działanie z chemikaliów. Oczywiście konstrukcje stalowe spotkamy w bardzo wielu miejscach, będą to także mosty, które mogą być budowane z prefabrykatów, przygotowanych wcześniej w specjalnej hali produkcyjnej.

Obróbka cieplna umożliwia także prostowanie konstrukcji stalowych, przykładowo konstrukcje które uległy uszkodzeniu można naprawić, dostosować ich parametry do wymagań, do innych elementów oryginalnych. Montaż konstrukcji stalowych wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, hal w których można przygotować kolejne elementy. Dobrym przykładem będzie most stalowy, który będzie składał się z różnych podzespołów, konstrukcja będzie opierała się na wytrzymałym szkielecie, w tym przypadku należy wykonać wszystkie elementy z określonego rodzaju stali.

Elementy spawane należy odpowiednio przygotować, oczyścić miejsce spawu, dodatkowo często będą to elementy unieruchomione, aby uzyskać równą powierzchnię spawu. Z pewnością montaż konstrukcji stalowych wymaga niekiedy użycia ciężkiego sprzętu, przykładowo dźwigów, które mogą dostarczać kolejnych elementów naszej konstrukcji, w ten sposób można przykładowo stworzyć szkielet wieżowca. Naturalnie należy zwrócić uwagę na jakość łączeń, można wykonać zdjęcia rentgenowskie, które sprawdzą czy elementy zostały ze sobą odpowiednią połączone.