14 kwietnia, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Najbardziej korzystne ubezpieczenia na życie i zdrowotne

Każdy odpowiedzialny człowiek powinien rozpatrzyć opłacanie polisy na życie.

Ubezpieczenie tego rodzaju gwarantuje pewność, że w zamian za opłacanie względnie niewielkich składek w momencie dramatycznej sytuacji losowej – na przykład nagła śmierć, ciężka choroba lub wypadek – los twojej rodziny będzie zabezpieczony za sprawą wysokiego odszkodowania wypłaconego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Są dwa podstawowe rodzaje ubezpieczeń na życie: terminowe (na czas określony) i bezterminowe (na całe życie). Istnieje też tzw. ubezpieczenie na dożycie – kwota pieniężna jest wypłacana przez ubezpieczyciela w chwili, gdy ubezpieczony osiąga wiek ustalony w umowie. Jest to bardzo rzadka odmiana, zazwyczaj występuje w formie mieszanej jako ubezpieczenie na życie i na dożycie. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje prywatną opiekę medyczną na wysokim poziomie, dzięki czemu można uniknąć kłopotliwych kolejek związanych z wizytami u lekarzy na NFZ.

Najbardziej korzystne ubezpieczenia na życie i zdrowotne

Co trzeba wiedzieć przed podpisaniem polisy ubezpieczeniowej?

Wysokość składki ubezpieczenia na życie jest zależna od tak zwanego ryzyka ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel określa je na podstawie twojego wieku, aktualnego stanu zdrowia, trybu życia i historii medycznej. Ponadto wysokość składki zwiększa się wraz ze wzrostem zakresu ubezpieczenia, czyli im więcej przypadków obejmuje polisa, tym więcej będziesz płacił. Cena ubezpieczenia zdrowotnego zależy od wybranego przez nas pakietu: im bardziej rozbudowany, co przekłada się na dostęp do większej liczby specjalistów, tym składka większa.

Jeśli rozważasz podpisanie ubezpieczenia na życie lub zdrowotnego, zachęcam cię do skontaktowania się ze mną. Jestem ekspertem finansowym, pomogę ci wybrać ofertę ubezpieczeniową, która będzie reprezentowała dobry stosunek jakości do ceny. Posiadam stronę internetową pod adresem http://www.strzylak.pl. Zapraszam do jej przejrzenia.