• wt.. cze 6th, 2023

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Izolacja budynków wysokiej jakości pianką poliuretanową

ByRedakcja

mar 4, 2021

Dążenie do większej efektywności energetycznej w budynkach doprowadziło do wzrostu zainteresowania i zapotrzebowania na wysokiej jakości izolację, bardziej szczelną konstrukcję nieruchomości, nowe materiały i projekty stosowane w budownictwie.

Ponadto możliwe są znaczne oszczędności energii i korzyści w zakresie trwałości budynku, a cele w zakresie efektywności energetycznej można łatwiej osiągnąć poprzez wysokiej jakości materiały stosowane do ocieplenia.

Izolacja budynków wysokiej jakości pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa to skuteczna izolacja

Obecnie również na poddaszach stosuje się natryskową piankę poliuretanową otwarto lub zamkniętokomórkową na spodzie poszycia dachu i ścian strychu. Zastosowanie pianki natryskowej ułatwia łatwe i efektywne wykonanie warstwy izolacji i ciągłej bariery powietrznej na wszystkich wewnętrznych powierzchniach poddasza przylegających do zewnątrz. Takie rozwiązania stosowane do izolacji wnętrz budynków mieszkalnych i komercyjnych zapewniają ochronę przed ogniem w obszarach, w których istnieje ryzyko pożaru, zapobiegają również gromadzeniu się wilgoci, zwiększając tym samym trwałość budynku.

Poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji przyłącza wody użytkowej, przewody kondensatu, pompy i inny sprzęt nie są zagrożone zamarznięciem, ponieważ cały budynek staje się szczelny i nie traci ciepła. Nie będziemy mieć zatem problemów z zamarzniętą czy pękniętą rurą, co mogłoby spowodować spore koszty naprawy takiej usterki. Materiał izolacyjny nieprzepuszczalny dla powietrza, taki jak natryski z piany z otwartymi lub zamkniętymi komórkami, jest instalowany w bezpośrednim kontakcie ze spodem poszycia zewnętrznego. Pomaga to zapewnić minimalny wyciek powietrza, a więc zminimalizować wilgoć przenoszoną przez powietrze, powodującą kondensację.

Zarówno materiał natryskowy o niskiej gęstości, jak i o średniej gęstości, czyli odpowiednio pianka poliuretanowa otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa, może być stosowana na poddaszu, aby zapewnić wymaganą odporność termiczną i szczelność budynku.