• pon.. maj 27th, 2024

Pomoc finansowa dla firm

ByRedakcja

lis 20, 2021

Przedsiębiorcy którzy mają problemy z uzyskaniem kredytu w banku mogą starać się o różnego rodzaju pożyczki oraz kredyty w prywatnych placówkach finansowych.

Z pewnością stawiają one mniejsze wymagania co do płynności finansowej, dzięki temu możemy uzyskać pożyczkę także w przypadku kiedy zalegamy w stosunku do Urzędu Skarbowego. Naturalnie oferowane są różnego rodzaju pożyczki celowe, może być to także pożyczka na spłatę zadłużenia w urzędzie skarbowym czy też w stosunku do zakładu ubezpieczeń społecznych.

Pomoc finansowa dla firm

Pozabankowe pożyczki dla firm z minimum formalności

Warto pamiętać, iż w przypadku standardowej pożyczki bank będzie wymagał zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami, w tym przypadku ten wymóg nie występuje. Należy jednak przedstawić dokumenty naszej firmy, także PIT za ostatni rok, aby udowodnić iż firma do tej pory działa bez problemów. Kłopoty finansowe mogą pojawić się z różnych przyczyn, mogą być to zmiany na rynku, dodatkowo obecnie wiele firm w branży hotelarskiej w tej czy też gastronomicznej może mieć problemy z płynnością spowodowane ograniczeniem prowadzenia działalności przez koronawirusa.

Dla takich firm zostały przygotowane specjalne produkty finansowe, które umożliwiają wyjście z długów. Dzięki temu firma może dług rozłożyć na raty, spłacać w dogodnie niskich ratach, które nie będą miały dużego wpływu na ogólną kondycję finansową przedsiębiorstwa. Oczywiście są to pożyczki kierowane zarówno dla większych firm jak również dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Dlatego też pożyczki pozabankowe są coraz bardziej popularne, przedsiębiorcy korzystają z nich także często nie mogąc uzyskać odpowiedniej kwoty w placówce bankowej, może byś to dodatkowe wsparcie przykładowo na inwestycję.

Oczywiście na rynku znajdziemy różne pożyczki dla firm pozabankowe, powinniśmy sprawdzić jakie będą koszty, jakie warunki stawiane są przed przedsiębiorcą. Naturalnie często formalności będą ograniczone do minimum, możemy liczyć także na szybką wypłatę środków co z pewnością wpływa na popularność tego rodzaju pożyczek.