• pt.. lip 1st, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

W jakiej piżamie najlepiej spać podczas okresu ciąży i karmienia piersią

ByRedakcja

wrz 3, 2020

Kiedy jesteś w ciąży, dobrze przespana noc może być wyzwaniem, gdy w środku wierci się maluch, szczególnie jeśli uwielbia być aktywnym, gdy próbujesz odpocząć, jak to często bywa.

Podobne wyzwania czekają matki karmiące piersią swoje dzieci, ponieważ muszą to robić także w nocy. Ostatnią rzeczą, jakiej wtedy chcesz, są ciasne, niewygodne, spocone lub irytujące piżamy, które utrudniają ci sen lub szybkie podanie piersi płaczącemu dziecku. Ważne jest, aby wybrać bieliznę nocną, w której dobrze się czujesz, gdy ją zakładasz i która będzie dostosowywać się do zmieniającego się kształtu ciała. Piżama wykonana z bawełny jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ materiał jest oddychający i generalnie nie podrażnia skóry. Jedwab jest również dobrym rozwiązaniem, ponieważ utrzymuje ciepłotę ciała, gdy jest zimno, a chłód, gdy jest gorąco, jednak jest nieco śliski do spania, a pranie może być kosztowne i problematyczne. Szukaj piżam, które nie są zbyt ciasne, ponieważ komfort w ciąży i w trakcie karmienia piersią jest bardzo ważny. Unikaj wszystkiego, co jest zbyt ciasne lub z gumką, która wbija się w talię.

Spodenki lub spodnie z elastycznym sznurkiem są świetne, ponieważ pozwalają dopasować rozmiar w miarę wzrostu brzucha.

Sukienki nocne są również dobre, ponieważ na ogół pasują do powiększonej sylwetki, i łatwo w nich uzyskać dostęp do piersi podczas pory karmienia. Dobrze jest poszukać czegoś, co łatwo jest rozchylić bez potrzeby zdejmowania. Poszukaj bluzek od piżam zapinanych na guziki lub z odpowiednimi dekoltami. W przeciwnym razie idealnie sprawdzą się koszule nocne do karmienia piersią z topem w stylu kopertowym lub z guzikami. W chwili narodzin dziecka możesz wziąć za pewnik, że będziesz chodziła w piżamie częściej niż zwykle, ponieważ różnica między nocą a dniem może się nieco zacierać. Wybierz piżamę, która jest komfortowa, abyś dobrze się w niej czuła, i mogła bezproblemowo nakarmić dziecko nawet w środku nocy.