• wt.. gru 6th, 2022

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Balustrada szklana to doskonały pomysł na aranżację wnętrza

ByRedakcja

wrz 20, 2022

Balustrady szklane są chętnie wybierane przez właściciel nowoczesnych domów, można stworzyć dzięki nim bardzo ciekawy styl minimalistyczny, są to obecnie bardzo bezpieczne oraz trwałe rozwiązania.

Balustrady szklane produkuje się ze szkła hartowanego o różnej grubości. Dzięki temu są one bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych, stosujemy je na zewnątrz, bardzo dobrze sprawdzają się również jako balustrady w pomieszczeniach.

Gdzie warto zastosować balustrady szklane?

Balustrada ze szkła nie będzie wymagała konserwacji tak, jak balustrady drewniane, możemy łatwo je umyć, cały czas będą wyglądały jak nowe. Stosuje się różnego rodzaju sposoby montażu, mogą być to wsporniki metalowe czy też balustrady samonośne, które można łączyć z różnymi materiałami, metalem, dobrze pasują także do schodów i poręczy drewnianych. Dużą zaletą balustrad ze szkła jest ich uniwersalność, dodatkowo są cieńsze niż balustrady drewniane, dzięki czemu możemy lepiej wykorzystać dostępne miejsce.

Balustrady szklane wykonywane są na zamówienie klienta, aby dopasować je do wnętrza, posiadają różne odcienie kolorystyczne, może być to szkło w odcieniu niebieskim czy też zielonkawym. Balustrada szklana może posiadać różnego typu poręcze, wsporniki. Często stosuje się także w folię zabezpieczającą, umieszczoną pomiędzy kilkoma płytami szklanymi, dzięki temu w razie uszkodzenia balustrada będzie dla nas bezpieczna. Podobne rozwiązania stosuje się w szybach samochodowych. W przypadku jeżeli chcemy stworzyć wnętrze minimalistyczne, bardzo dobrze sprawdzą się balustrady samonośne z wąską poręczą, którą możemy dopasować do kolorystyki czy też materiałów, z jakich zostały wykonane schody.

Duża dostępność różnych rodzajów szyb, możliwość łatwego dopasowania sprawia, że obecnie coraz bardziej popularne są balustrady szklane cena za metr zależy od wielu różnych czynników, wielkości, kształtu. Na cenę wpływa także poręcz, wsporniki, sposób mocowania do schodów. Balustrada szklana jest dobrym rozwiązaniem ze względu na łatwość konserwacji, możemy łatwo umyć ją zwykłymi środkami czyszczącymi.