• wt.. gru 7th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Chcesz pracować w Holandii? Jakie dokumenty będą potrzebne?

ByRedakcja

kw. 16, 2021

Nie da się ukryć, że w celach zarobkowych Polacy często decydują się na emigrację. Najczęściej obieranym kierunkiem jest obecnie Holandia. Można tam nie tylko dobrze zarobić, ale także pracować na godnych warunkach. Jednak by wyjechać do pracy w Holandii, należy posiadać niezbędne dokumenty. Sprawdź, co musisz mieć, aby rozpocząć swoją przygodę w Niderlandach.

Zdecyduj się na pomoc agencji pośrednictwa pracy

Jeśli chcesz mieć na samym początku pewność, że warunki zatrudnienia, a także obiecywane wynagrodzenie, okaże się takie na jakie przystaliśmy, warto skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Najlepiej by była ona rzetelna i sprawdzona, gdyż jest to gwarancją legalnego zatrudnienia i spełnienia oczekiwanych warunków. Jakie dokumenty będą potrzebne? Nie będziesz musiał się tym martwić jeśli wybierzesz współpracę z agencją pośrednictwa pracy, taką jak na przykład Holland Contracting.

Przede wszystkim agencja pracy będzie czuwała nad całym procesem zatrudnienia pracowników. Oznacza to, że kandydaci mogą liczyć na pomoc na każdym etapie procesu, jeśli mają wątpliwości co do pewnych kwestii związanych z umowami, czy z samą pracą. Nie mniej jednak, podstawą jest legalność zatrudnienia, a także ubezpieczenie zdrowotne i zakwaterowanie, za co odpowiedzialność ponosi właśnie agencja pracy.

Kandydaci do pracy

Wiele zapytań pojawia się wokół doświadczenia, jakie wymagają holenderscy pracodawcy. Nie mniej jednak, by dostać legalną pracę w Holandii nie trzeba mieć ani specjalnego wykształcenia, ani doświadczenia, a wymagany jest ukończony 18. rok życia.

Agencje zajmują się także poszukiwanie pracy dla osób bez żadnych kwalifikacji, z czego mogą skorzystać np. studenci poszukujący pracy tymczasowej. Nie ma też wymogu znajomości języka holenderskiego, a w wielu przypadkach nawet angielskiego. Nie ukrywajmy jednak, że podstawowa znajomość angielskiego będzie ogromnym atutem.

Niezbędne dokumenty w procesie rekrutacji

Jeśli więc zdecydowałeś się na wyjazd do Holandii i skorzystanie z pomocy agencji pracy, sprawdź jakie dokumenty będą od ciebie wymagane. Po pierwsze przygotuj sobie aktualny dowód osobisty lub paszport potwierdzający twoją tożsamość. Często jest to jedyny i niezbędny warunek do podjęcia legalnej pracy w Holandii.

Dodatkowo musisz także posiadać swoje konto bankowe i dysponować kartą kredytową lub debetową, które jest ważna przez cały okres twojego pobytu. Jeśli już miałeś przygodę z pracą w Holandii, na pewno dysponujesz numerem BSN, czyli Sofinummer, o który również poprosi cię agencja pracy. Umowa i reszta dokumentów do podpisania, zostanie przetłumaczona na język polski.