• wt.. lip 23rd, 2024

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

ByRedakcja

maj 20, 2020

Jeżeli chcemy kupić mieszkanie, mamy wówczas do wyboru dwie opcje zakup z rynku wtórnego, lub też mieszkanie do dewelopera.

Mieszkanie w stanie deweloperskim będzie wymagało jeszcze wykończenia, można także znaleźć mieszkania gotowe do zamieszkania. Jednak wiele osób będzie chciało dostosować wygląd mieszkania do swojego indywidualnego gustu. Wiele osób chce samemu wybrać przykładowo płytki do łazienki czy kuchni. Z pewnością mieszkanie deweloperskie w stanie do wykończenia jest najchętniej wybierane ze względu na możliwość dobrania stylu. W przypadku łazienki można wybrać wannę lub też prysznic według własnego gustu.

Oczywiście potrzebna to dodatkowych nakładów, jednak otrzymamy nową instalację elektryczną czy wodną. W przypadku mieszkania z drugiej ręki możemy jeszcze spotkać stare instalacje elektryczne z aluminium, które będziemy chcieli wymienić na miedziane. Podobnie w przypadku łazienki, można wymienić stare odpływy, czy też w niektórych przypadkach skuć ściany, które nie są nośne, dzięki temu można zwiększyć powierzchnię. Wówczas można na ścianach położyć płyty gipsowo kartonowe, a na nich układać płytki. W starym budownictwie można także znaleźć na ścianach boazerię, można ją zdjąć a na ścianach po ich przygotowaniu położyć gładzie.

Z pewnością należy dobrze przemyśleć zakup mieszkania, nie bez znaczenia będzie także lokalizacja.

W przypadku młodych małżeństw z pewnością zaleta będzie bliskość przedszkola czy szkoły, ale także trzeba sprawdzić odległość do sklepów czy różnego rodzaju punktów usługowych. Dodatkowym atutem będzie także mała odległość od przystanku komunikacji miejskiej. Deweloperzy oferują także domu wolnostojące, w pięknych osiedlach na przedmieściach. Osoby, które nie chcą mieszkać w bloku, i chcą uciec od zgiełku mogą wybrać spokojną okolicę z dala od centrum. Z pewnością domu mogą zaoferować większy metraż niż mieszkanie w bloku, dodatkowo będziemy posiadali także działkę wokół domu, oraz garaż. W przypadku mieszkaniu w bloku musimy dodatkowo wykupić miejsce parkingowe. Warto kupować u sprawdzonego dewelopera jakim jest polecany przez nas http://www.krj.pl/. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową, przeglądem realizacji oraz kontaktu w celu omówienia szczegółów!