• wt.. lip 23rd, 2024

Tłusta i problematyczna skóra jest trudna w pielęgnacji

ByRedakcja

gru 31, 2020

Jeśli masz tłustą cerę, z pewnością wiesz, jak trudna może być ona w pielęgnacji.

Na szczęście w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych odpowiednich dla różnych typów cery i problemów ze skórą. Przed rozpoczęciem wybranego zabiegu kosmetolog przygotowuje skórę klientki, czyli usuwa makijaż, kremy lub substancje, które mogłaś nałożyć na twarz przed wizytą. Następnie odpowiednio oczyszcza się skórę, najlepiej za pomocą zabiegu parowania twarzy. 10 do 20 minut powinno wystarczyć na odpowiednie rozluźnienie skóry i oczyszczenie jej górnej warstwy i porów nękanych brudem, martwymi komórkami naskórka i innymi nagromadzeniami zanieczyszczeń. Później używa się odpowiednio oświetlonego szkła powiększającego, aby dokładnie zbadać skórę i zalecić najlepszą opcję leczenia. Najczęściej stosowanymi zabiegami są manualne oczyszczanie, peelingi chemiczne, zabiegi nawilżające, redukcja zmarszczek, przebarwień, produkty rozjaśniające skórę oraz niezbędne witaminy, jak retinol, kwas askorbinowy czy hialuronowy. Jeśli jest to planowane, nakłada się krem regenerujący i relaksujący zabieg z zimną parą z ziołami lub aromaterapią. Choć nie jest to konieczne, jest to wspaniały, luksusowy sposób na zakończenie każdego zabiegu pielęgnacyjnego na twarz. Tłusta i problematyczna skóra jest trudna w pielęgnacji

Tłustą i problematyczną cerę można również oczyszczać urządzeniami z ultradźwiękami, które doskonale rewitalizują i napinają oraz odblokowują zanieczyszczoną skórę.

W ciągu pierwszych kilku minut zabiegu lepiej jest ustawić najniższą intensywność zwiększając stopniowo ustawienia. Wybierz najbardziej komfortową strefę w zależności od rodzaju skóry i poziomu wrażliwości. Peeling ultradźwiękowy można uzupełnić zabiegiem o wysokiej częstotliwości, więcej możesz przeczytać na stronie https://spotkania-rehabilitacji.pl/tlusta-cera-jakie-zabiegi-w-gabinecie-kosmetycznym-moga-poprawic-jej-kondycje/. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia z elektrodami szklanymi. Elektrody wysokiej częstotliwości powodują drgania, dzięki czemu skóra oczyszcza się, usuwa brud, zanieczyszczenia, zostaje poddana masażowi, wzbogaca się w cząsteczki tlenu. Ponadto zmarszczki, rozszerzone pory i przebarwienia stają się mniej widoczne.