• wt.. gru 7th, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Alternatywa dla słomek plastikowych

ByRedakcja

maj 14, 2020

W lecie wiele osób lubi usiąść w ogrodzie i delektować się zimnym napojem przez słomkę. Słomki do picia napoi są znane od tysięcy lat, początkowo były wykonywane ze słomy czy też roślin.

Obecnie najpopularniejsze są słomki plastikowe, są tanie w produkcji, możemy je łatwo kupić wraz ze sztućcami jednorazowymi, czy też papierowymi talerzykami. Z pewnością można wykorzystać je podczas grilla w ogrodzie. Warto jednak pamiętać iż plastik jest materiałem który bardzo długo się degraduje. W przypadku plastiku jest to około 500 lat, dlatego też plastik na całym świecie zalega na wysypiskach. Bardzo duże ilości plastiku trafiają co roku do mórz i oceanów, gdzie rozkładając się zagraża organizmom żyjącym w wodach. Obecnie jest to dość duży problem, ponieważ technologia recyklingu plastików jest nieopłacalna. Jednak coraz częściej konsumenci zwracają uwagę na to z czego wyprodukowane są słonki czy też inne przedmioty jednorazowego użytku. Można zatem wykorzystać słomki metalowe, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Słomki metalowe mogą na się kojarzyć ze słomkami ze specjalnymi sitkami, przez które można wygodnie pić herbatę.

Słomki tego rodzaju szybko można umyć, nie zawierają także żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Można także wykorzystać słomki silikonowe, które są nietłukące, ale także bezpieczne dla dzieci. Tradycyjne słomki dziecko mogło by przykładowo włożyć do nosa, dlatego powinniśmy zwrócić na to uwagę. Na rynku znajdziemy także słomki szklane, które często posiadają wyszukane wzory, z pewnością szkło będzie najbardziej naturalne jeżeli chodzi o przenoszenie dodatkowych smaków. Oczywistym problemem jest możliwość potłuczenia czy też przegryzienia. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się papierowe słomki, które są biodegradowalne przez co przyjazne dla środowiska. Oczywiście mimo ze są wykonane z papieru mają one wysoką wytrzymałość. Papier jest materiałem który podlega recyklingowi, jak również szybciej rozkłada się od plastiku.