• wt.. lut 7th, 2023

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Wyjazd integracyjny połączony z wigilią firmową

ByRedakcja

paź 19, 2022

Na wyjazdach i spotkaniach integracyjnych ważne jest wspieranie wewnętrznych kanałów komunikacji między różnymi zespołami pracowników. Wymiana poglądów, doświadczeń oraz wzajemna pomoc to klucz do sukcesu w firmie. Warto zadbać o relacje oraz wspierać poszczególne działy w nawiązywaniu kontaktów, nie tylko tych zawodowych. Jak sobie z tym poradzić oraz co warto zrobić, aby pracownicy czuli się komfortowo w swoim towarzystwie? Podpowiadamy w tym wpisie.

Brak porozumienia i konflikty mogą mieć negatywny wpływ na morale oraz produktywność pracowników. Ważne jest zatem, aby rozwiązywać je na neutralnym gruncie, jakim może być wspólny wyjazd firmowy czy spotkanie integracyjne. Menadżerowie powinni być wzorami do naśladowania. Dbanie o pracowników oraz motywowanie swojego zespołu do działania, ułatwianie komunikacji pomiędzy współpracownikami, a także z innymi zespołami, to dobry sposób na wyeliminowanie konfliktów i nieporozumień w zespole. A te mogą zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Jak ostatecznie zachować wartościowy personel i co można zrobić, aby pracownicy czuli się dobrze w swoich działach?

Organizacja wyjazdów integracyjnych dla firm

Wydarzenia integracyjne mogą być idealnym sposobem na zwiększenie morale, poprawę komunikacji lub nagrodzenie dobrych wyników. Pracownicy, którzy mogą się porozumieć, lubią swoich kolegów z pracy, są bardziej skłonni do naturalnego łączenia się, aby dzielić obciążenia, łagodzić stres i wspierać się nawzajem w obliczu problemów oraz pojawiających się wyzwań. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na osiągnięcia biznesowe oraz realizację celów całej firmy. Pracownicy będą pracować bardziej wydajnie i efektywniej, co wpłynie na sukces całego przedsięwzięcia. Doceniani pracownicy, którzy nawiązują poprawne relacje z innymi zespołami, są bardziej skłonni do pozostania w firmie i osiągania lepszych wyników.

Pomysły na spotkania firmowe i wydarzenia integracyjne mogą się znacznie różnić pod względem długości i intensywności, a także czasu przygotowania. Mniejsze, regularne czynności, takie jak drinki po pracy w piątek, są ważne, aby dać pracownikom możliwość spotkania się w luźnym gronie i odreagowania codziennymi obowiązkami. Jednak zorganizowane wyjazdy integracyjne połączone z wigilią firmową, mogą również zapewnić bardziej zaplanowane, zabawne doświadczenia i rozrywki, które pozwolą pracownikom nawiązywać trwałe więzi.

Uczestnictwo w spotkaniach integracyjnych, takich jak wigilia firmowa, to świetny sposób na budowanie relacji. Ludzie z większym prawdopodobieństwem otworzą się i ujawnią więcej swoich cech w zrelaksowanym i neutralnym otoczeniu, poza miejscem pracy. Ponadto dzielenie się aspektami swojego życia osobistego i wspólna zabawa zwiększa sympatię, ponieważ pokazuje innym, że możesz być empatycznym i chętnym do pomocy współpracownikiem.

Organizując wigilię firmową warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach. Wieczór mogą uatrakcyjnić kreatywne warsztaty z ręcznie robionych dekoracji świątecznych – stroików, malowania i dekorowania bombek, tworzenia zabawek na choinkę, świątecznych lampionów czy pieczenia pierników. Każda dodatkowa aktywność w czasie spotkania będzie mile widziane i stanowić będzie nie lada atrakcje dla całego zespołu. Z pomocą w organizacji całego przedsięwzięcia przyjdzie sprawdzona agencja eventowa, która dysponuje odpowiednim zapleczem niezbędnym do realizacji wydarzenia. Warto zwrócić uwagę na ofertę Fabryki Atrakcji, która ma za sobą organizacji wielu firmowych spotkań.