• niedz.. Sie 1st, 2021

PortalBiznesu.info.pl

Poruszamy tematykę biznesową ale nie tylko

Gdzie znaleźć części zamienne do starszych maszyn rolniczych?

ByRedakcja

lt. 26, 2021

W Polsce funkcjonuje blisko półtora miliona gospodarstw rolnych, które do prawidłowego i efektywnego działania potrzebują maszyn rolniczych. Choć rolnicy bardzo chętnie inwestują duże środki finansowe w rozwój i mechanizację, cały czas na polskiej wsi możemy spotkać maszyny i urządzenia mające kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Rolnictwo w naszym kraju zrobiło znaczący postęp po wejściu do Unii Europejskiej. Środki na zakup nowych maszyn rolniczych płynęły wówczas do naszego kraju szerokim strumieniem. Dzięki temu wielu gospodarzy było stać na zakup nowoczesnych ciągników i maszyn. Z uwagi jednak na bezawaryjność i zaufanie do starszej technologii, w użytku zostały również maszyny starszej daty, które także bardzo dobrze spisują się w naszych warunkach klimatycznych. Jaka jest dostępność części do maszyn rolniczych starszego typu w Polsce?

Części zamienne do starszych ciągników

Wielu gospodarzy do dnia dzisiejszego korzysta ze starszych ciągników, do których możemy zaliczyć bardzo popularne Ursusy oraz Zetory. Są to maszyny, których produkcja miała miejsce w czasach Polskiej Republiki Ludowej, jednak ich bezawaryjność i prostota sprawiają, że znajdują do dnia dzisiejszego zastosowanie w gospodarstwach rolnych. Oczywiście większość z nich nie nadaje się już do ciężkiej pracy w polu, ale idealnie sprawdzają się do mniej wymagających prac. Z uwagi na wiek zdarzają się awarie, które w przypadku prac polowych należy bardzo szybko usunąć. W związku z tym kluczowa jest odpowiednia dostępność części do maszyn rolniczych. W dzisiejszych czasach, większość części zamiennych do starszych ciągników dostępnych jest w rolniczych sklepach internetowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko otrzymać zamówienie i dokonać stosownej naprawy. Co ciekawe, w przypadku popularnych maszyn, takich jak Ursus, czy Zetor, wiele części zamiennych jest lepiej dostępnych, niż w przypadku fabrycznie nowych ciągników.

Części do pozostałych maszyn

Gospodarstwo rolne to nie tylko ciągnik. Do efektywnej uprawy ziemi oraz hodowli zwierząt potrzebne są również inne maszyny rolnicze. Możemy zaliczyć tutaj między innymi siewniki, kultywatory, pługi, kombajny czy maszyny do zbioru warzyw. Duża część gospodarstw rolnych również w tej kwestii korzysta ze starszych maszyn i urządzeń. W związku z tym kluczowe jest to, aby części zamienne do maszyn rolniczych były dostępne w ciągłej sprzedaży. Podobnie jak w przypadku ciągników, nie ma w Polsce problemu z zakupem większości elementów, które najczęściej się zużywają. Dzięki temu w przypadku ewentualnych awarii, nie ma problemu z szybką naprawą i możliwością kontynuowania pracy.

Jakie części do maszyn rolniczych wybrać?

Poszukując części zamiennych do maszyn rolniczych, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania. Dzięki wysokiej jakości i zastosowaniu wytrzymałych materiałów będziemy mieli pewność, że zakupione produkty będą się dobrze spisywały podczas ciężkich prac polowych. Ważne jest również odpowiednie spasowanie, dlatego przy zamawianiu przez internet, warto sprawdzić kompatybilność danego elementu z tym, który jest aktualnie zamontowany. Dzięki temu otrzymamy część zamienną, która będzie możliwa do montażu bez żadnego problemu.